جانشین ستاد استانی مقابله با کرونای آذربایجان ‌شرقی اعلام کرد: در زمان حاضر ۱۰ شهرستان استان از نظر شیوع کرونا در وضعیت زرد و یک شهرستان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

به گزارش خسروشاه نیوز، علیار راستگو روز شنبه در گفت و گویی افزود: در حالی که هفته قبل تنها هفت شهرستان آذربایجان شرقی در وضعیت زرد کرونایی و بقیه در وضعیت آبی قرار داشتند، از امروز شنبه این آمار به ۱۰ شهرستان زرد و یک شهرستان نارنجی تغییر یافته است.

وی کم توجهی به رعایت دستورالعمل های بهداشتی را دلیل اصلی تغییر وضعیت کرونایی شهرستان های آذربایجان شرقی دانست و گفت: از امروز به مدت یک هفته شهرستان عجب شیر در وضعیت نارنجی از نظر کرونایی است.

وی از آذرشهر، اهر، بناب، تبریز، جلفا، سراب، شبستر، مراغه، مرند و ملکان نیز به عنوان شهرستان هایی یاد کرد که وضعیت آنها از نظر شیوع کرونا ویروس زرد است.

راستگو ادامه داد: بر این اساس ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شهرستان عجب شیر از امروز تا یک هفته آینده ممنوع است.

وی گفت: در کل آذربایجان شرقی نیز تردد شبانه در همه شهرستان ها از ساعت ۲۱ شب تا سه بامداد همچنان جاری است .

وی هشدار داد که اگر پروتکل های بهداشتی توسط مردم رعایت نشود، اعمال محدودیت های بیشتر کرونایی گریزناپذیر خواهد بود که بدون شک بروز این وضعیت در آستانه سال نو به ویژه بررای اصناف و کسبه خوشایند نخواهد بود.

جانشین ستاد استانی مقابله کرونای آذربایجان شرقی یادآوری کرد: متوسط رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان نسبت به هفته گذشته در مجموع  پایین آمده است.