بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از امروز شنبه برابر با ۱۱ بهمن ماه وضعیت کرونایی کلانشهر تبریز از شرایط زرد به آبی تغییر پیدا می‌کند.

به گزارش خسروشاه نیوز، آذربایجان شرقی به ویژه کلانشهر تبریز به همراه شهرهایی مانند مراغه، سراب، اهر و بناب ماه ها در وضعیت قرمز قرار داشتند که با اعمال محدودیت های ترافیکی و حضور کارکنان در ادارات دولتی این وضعیت در هفته های اخیر به وضعیت نارنجی و سپس زرد تبدیل شد و از امروز مرکز استان آذربایجان شرقی در شرایط آبی کرونایی قرار خواهد گرفت. خسروشاه نیز که جزء بخش تبریز می باشد در شرایط آبی خواهد بود.

در این رابطه مسئولان بهداشتی و درمانی آذربایجان شرقی تاکید دارند وضعیت موجود شکننده است و در صورت کوچک ترین بی توجهی به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، شرایط زرد و نارنجی و به احتمال زیاد وضعیت قرمز به استان بازخواهد گشت.

به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مرکز استان در حال حاضر تعداد بستری های ناشی از شیوع ویروس کرونا نسبت به  دوران اوج آن حدود ۴۰ درصد و فوتی های کرونایی نیز از حدود  ۳۰ نفر به حداکثر ۵ نفر کاهش پیدا کرده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم اکنون وضعیت کرونایی همه مراکز استان‌ها زرد و آبی است و تنها شهر ساری مرکز استان مازندران در وضعیت نارنجی قرار دارد.