استاندار آذربایجان‌شرقی از اهتمام جدی دولت به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: تحقق این موضوع نیازمند برخی اصلاح‌های قانونی است.

به گزارش خسروشاه نیوز، محمدرضا پورمحمدی در دیدار هیأت موسس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری استان با وی، با بیان این‌که بازنشستگان و پیشکسوتان، افتخارات جامعه هستند، گفت: مدیریت استان برای انعکاس دغدغه‌ها و پیگیری حل مسائل و مشکلات بازنشستگان همواره در کنار آنان است.

وی با تاکید بر این‌که اقدامات و برنامه‌های دولت باید اطلاع‌رسانی شود، افزود: دولت پس از ۱۴ سال بلاتکلیفی در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، این موضوع را به طور جدی در دستور کار قرار داده است که امیدواریم به زودی شاهد نتایج آن باشیم.

وی خاطرنشان کرد: دولت دوازدهم در شرایط بسیار سختی کشور را اداره می‌کند و تاریخ نشان خواهد داد که این دولت، دولت توانمندی بوده است که با وجود مشکلات و انتظارات، کارهای بزرگی را انجام داده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی از اهتمام جدی دولت به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: تحقق این موضوع نیازمند برخی اصلاح‌های قانونی و تخصیص اعتبار است که این کار از سوی دولت و مجلس به طور جدی پیگیری می‌شود.

پورمحمدی با تاکید بر حفظ احترام و کرامت جامعه بازنشستگان و پیشکسوتان، اظهار کرد: افرادی که به سن بازنشستگی می‌رسند، به حمایت بیشتری نیاز دارند، اما متاسفانه آنچنان‌که باید به این قشر توجه نشده است.

وی با تاکید بر این‌که اعتراض و پیگیری مسائل و مشکلات حق قانونی همه افراد است، گفت: هر کاری باید به صورت اصولی و در چارچوب قانون انجام شود و تنها در این صورت قابل پیگیری خواهد بود.

وی با بیان این‌که اعتراضات صنفی در سطح دنیا از طریق تشکل‌های مدنی انجام می‌شود، افزود: تجمع و راهپیمایی بدون مجوز چاره حل مشکل نیست؛ بلکه اعتراضات باید در قالب تشکل‌های مدنی و با کسب مجوز از مراجع قانونی انجام شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: آذربایجان‌شرقی جزو امن‌ترین استان‌های کشور است و به هیچ وجه نباید اجازه دهیم که این امنیت خدشه‌دار شود.

وی هم‌چنین در خصوص بیمارستان ۳۲۰ تخت‌خوابی تامین اجتماعی در تبریز، گفت: زمین این بیمارستان از شهرداری تحویل گرفته شده و برای تحویل آن به سازمان تامین اجتماعی نیازمند مجوز دولت هستیم.

وی افزود: مذاکرات لازم با معاون حقوقی رئیس جمهور انجام شده و این موضوع در جلسات آینده هیات دولت مطرح خواهد شد.

دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز و رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری استان نیز در این دیدار از اهتمام استاندار آذربایجان شرقی نسبت به پیگیری مسائل و مشکلات جامعه کارگری و بازنشستگی استان قدردانی کرد و گفت: پیگیر حل مشکلات بازنشستگان در چارچوب قانون هستیم.

کریم صادق‌زاده با بیان این‌که همسان‌سازی حقوق، ارتقای خدمات درمانی، افزایش خدمات بهینه و تجدیدنظر در عیدی از مهم‌ترین مطالبات بازنشستگان تامین اجتماعی در استان است، افزود: برای انعکاس مسائل و مشکلات بازنشستگان، تجمعی قانونی در شش بهمن از سوی اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری استان برگزار خواهد شد.