رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، از روند افزایشی بیماری در شهرهای مراغه و بناب در جنوب استان خبر داد.

به گزارش خسروشاه نیوز، محمدحسین صومی امروز در جلسه ستاد کرونای شهرستان مراغه اظهار داشت: تست‌های انجام گرفته و تعداد بیماران مثبت شناسایی شده نشان از افزایش بیماری در این دو شهرستان است.

وی، با بیان اینکه تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها در استان به وضعیت پایدار رسیده است، افزود: رعایت نکردن شیوه‌نامه‌ها و دستورات بهداشتی می‌تواند پیک چهارم را در آذربایجان‌شرقی رقم بزند.

به گفته رئیس دانشگاه  علوم پزشکی تبریز، آذربایجان‌شرقی با آمار بستری روزانه ۵۰۰ نفر و فوتی ۵ تا ۶ نفر در رتبه ۱۶ کشور قرار گرفته است.

صومی افزود: رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی و خانوادگی در کاهش و کنترل بیماری کرونا ضروری است.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: عادی انگاری کرونا در سایه بی‌توجهی مردم در شهرستان را بیشتر کرده  است.

سیدعلی موسوی‌حسینی افزود: با وجود تبلیغات رسانه‌ای، صحبت‌های چهره به چهره، افزایش نظارت بر اماکن عمومی اما خیلی‌ها نسبت به کرونا بی‌تفاوت هستند.

رشیدی، فرمانده سپاه ناحیه مراغه نیز در این جلسه گفت: در قالب طرح شهید سلیمانی ۲۰۱ تیم حمایتی و پشتیبانی برای اجرای این طرح در مراغه تشکیل شده است.

گزارش فارس حاکی است، صومی و اعضای ستاد کرونای شهرستان مراغه با حضور در خانه شهید مدافع سلامت شهید دکتر رهبری از خانواده وی تجلیل و قدردانی کردند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در این دیدار گفت: از زمان شیوع کرونا ۲۰ نفر از کادر درمان استان در راه تامین سلامت مردم جان عزیز خود را فدا کرده‌اند.

  • منبع خبر : فارس