رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز گفت: در ۴۰ روز گذشته وضعیت پایدار در بحث بیماران کرونایی داریم.

به گزارش خسروشاه نیوز، مسعود فقیه‌دینوری در گفت‌وگو با خبرنگاران  با اعلام اینکه نزدیک ۴۰ روز است که وضعیت ثابتی در بیماران کرونایی داریم، اظهار داشت: همزمان با کل استان در ۴۰ روز گذشته وضعیت پایدار در بحث بیماران کرونایی داریم و به طور متوسط  ۳۵ تا ۴۰ بیمار  کرونایی در این مرکز بستری هستند.

وی ادامه داد: اکثر بیماران کرونایی در بخش‌های ویژه بستری بوده و نسبت به ۲۶ اسفند سال گذشته تعداد بستری‌ها به یک پنجم تقلیل یافته است.

دینوری از آمادگی کامل این مرکز در مقابله با هر گونه بحران و حوادث غیرمترقبه گفت: مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز در حال حاضر با تمام امکانات و تجهیزات آماده مقابله با بحران بوده و به صورت ۲۴ ساعته  خدمات درمانی به هموطنان ارائه می‌کند.

وی ضمن تقدیر از همکاری هموطنان در رعایت و قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس اضافه کرد: امیدواریم در ایام عید نوروز هموطنان این رعایت پروتکل‌های بهداشتی را ادامه دهند تا شاهد شروع سالی بدون کرونا و به حداقل رساندن بیماران کرونایی باشیم.

رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و گفت: با توجه به رعایت همشهریان هیچ بیمار فوتی ناشی از آتش‌بازی و ترقه‌بازی چهارشنبه آخر سال در این مرکز نداریم.

وی اظهار داشت: شب گذشته جمعا پنج نفر مصدوم حوادث چهارشنبه آخر سال به این مرکز مراجعه داشته که پس از مداخلات درمانی ترخیص شدند.

دینوری در خصوص تعداد کل مراجعات اورژانس در ۲۴ ساعت گذشته افزود: در شبانه‌روز گذشته بالغ بر ۲۵۰ مورد مراجعه به اورژانس این مرکز داشته‌ایم که تنها پنج مصدوم ناشی از حوادث چهارشنبه  آخر سال بودند.