رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ارتباط با آخرین وضعیت کرونای انگلیسی در استان گفت: تاکنون ۱۲ نفر در استان به این ویروس دچار شده‌اند.

به گزارش خسروشاه نیوز، محمدحسین صومی با بیان اینکه در مجموع ۱۷ درصد تست‌های کرونا در استان مثبت است، اظهار داشت: در هفته‌های گذشته، میانگین تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در استان، ۱۳ نفر بود ولی در دو روز گذشته، ۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه روزانه نزدیک به ۲۰۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به ۴۰۰ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری هستند.

صومی در ارتباط با آخرین وضعیت کرونای انگلیسی در استان نیز بیان داشت: متاسفانه تاکنون ۱۲ نفر در استان به این ویروس دچار شده‌اند که توسط همکاران ما در دانشگاه شناسایی، تست‌گیری و قرنطینه شده‌اند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه از همکاری فرمانداران، دانشگاه علوم پزشکی تبریز و بسیج در اجرای طرح شهید سلیمانی قدردانی کرد و یادآور شد: در سایه تلاش‌های شبانه‌روزی، ۶ شهرستان استان در وضعیت آبی و بقیه در وضعیت زرد قرار دارند.

علیار راستگو ادامه داد: فرمانداران و روسای شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها، محدودیت‌های مربوط به هر یک از وضعیت‌های کرونایی در شهرستان‌ها را با دقت اجرا کنند.

وی، به آغاز ثبت‌نام از داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت‌های دست‌اندرکاران انتخابات، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در تمام مراحل اجرای انتخابات است.