استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: به جز برخی از اقلام اساسی که کمبود داریم و ناگزیر از واردات آنها هستیم، کمبود کالاهای دیگر بیشتر ناشی از نارسایی در سیستم توزیع است.

به گزارش خسروشاه نیوز، محمدرضا پورمحمدی  امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استانداران سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، نارسایی در سیستم توزیع را یکی از مهم‌ترین عوامل کمبود برخی از کالاها در بازار عنوان کرد و اظهار داشت: اجرای سیاست منطقه‌ای کردن توزیع کالاها از سوی وزارت صمت، می‌تواند از جابه‌جایی‌های غیرضروری و کمبود کالا جلوگیری کرده و نگرانی مردم از کمبود کالاهای اساسی در شب عید را رفع کند.

وی افزود: به جز برخی از اقلام اساسی که کمبود داریم و ناگزیر از واردات آنها هستیم، کمبود کالاهای دیگر بیشتر ناشی از نارسایی در سیستم توزیع است.

پورمحمدی تأکید کرد: با تنظیم بازار به شیوه منطقه‌ای که در دستور کار وزارت صمت قرار گرفته است، انتظار داریم که هماهنگی بین تولید و توزیع در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شده و مردم در روزهای پایانی سال با کمبود و گرانی کالا مواجه نشوند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به کمبود روغن برای مصارف خانگی و صنعتی، متذکر شد: استان ما یکی از مهم‌ترین مراکز تولید مواد غذایی، شیرینی و شکلات است و با توجه به افزایش سهمیه روغن استان به میزان ۱۵ هزار تن، تسریع در اختصاص این سهمیه ضروری است.

وی همچنین مساعدت و پیگیری جدی وزارت صمت در خصوص تأمین ارز دولتی برای تنظیم بازار مرغ و تخم‌مرغ، توزیع گوشت قرمز با قیمت مصوب، تعادل‌بخشی به قیمت شکر در مصارف خانگی و صنعتی و تعیین تکلیف ۶۰۰ واحد نانوایی بدون پروانه فعالیت در استان را خواستار شد.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین از اهتمام وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تسهیل امور گمرکی و تفویض اختیار بیشتر به استان‌ها قدردانی کرد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در وزارت صمت، تلاش بر اصلاح رویکردهاست و نگاه به تمرکززدایی و تفویض اختیار به استان‌ها در مسائل مربوط به این وزارتخانه گره‌گشا خواهد بود.