معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه آمار مبتلایان و بستری های کرونا در آذربایجان شرقی روند ثابتی دارد، گفت: روزانه حدود ۸۵ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری می‌شوند.

به گزارش خسروشاه نیوز، روزبه رجایی در یک گفت و گوی خبری افزود: همچنان با بیماری کووید ۱۹ درگیر هستیم و هم اکنون در مجموع ۴۳۷ کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی با تاکید بر لزوم عزم همگانی برای رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی گفت: در بهمن ماه به طور متوسط روزانه ۸۰ تا ۸۵ نفر در بیمارستان های آذربایجان شرقی به دلیل ابتلا به بیماری کوید ۱۹ بستری شدند.

رجایی ادامه داد: اگر مردم اصول پیشگیری را رعایت نکنند یا بیماری را عادی انگاری کنند، بیماری مجددآ در آخر سال اوج خواهد گرفت.

آذربایجان شرقی از ابتدای شیوع کرونا تا اجرای طرح جامع محدودیت های کرونایی به غیر از ۲ ماه نخست در بقیه مواقع در وضعیت قرمز قرار داشت، اما با اجرای این طرح آمار مبتلایان، بستری های و فوتی های ناشی از شیوه کوید ۱۹ بشدت کاهش یافت.

در روزهای اخیر مشاهده یک مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در شهرستان اهردر ۹۰ کیلومتری شمال شرق تبریز، بار دیگر زنگ خطر اوج گیری بیماری در صورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی با اولویت استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را به صدا درآورده است.