رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: هر روز حدود 200 نفر بیمار جدید کرونایی در استان شناسایی می‌شود.

به گزارش خسروشاه نیوز، محمدحسین صومی با بیان اینکه هر روز حدود ۲۰۰ نفر بیمار جدید کرونایی در استان شناسایی می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۴۵۷ نفر بیمار کرونایی در بخش‌های بیمارستان‌های استان بستری می‌باشند و تعداد ۵۲ نفر نیز به کمک دستگاه تهویه مکانیکی نفس می‌کشند.

وی افزود: در طول یک هفته گذشته تعداد ۲۳ نفر بیمار کرونایی فوت کرده‌اند و در طی ۲۴ ساعت گذشته یک نفر فوتی در استان آذربایجان‌شرقی داشتیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه هم اکنون در استان آذربایجان‌شرقی، چهار شهرستان عجب‌شیر، جلفا، سراب و آذرشهر نارنجی و هشت شهرستان آبی و ۹ شهرستان دیگر زرد هستند یادآور شد: در مجموع استان ما در وضعیت زرد قرار دارد.

صومی گفت: بر اساس آخرین آمار منتشر شده در کشور، استان آذربایجان‌شرقی بیست و سومین جایگاه در کل کشور را دارا می‌باشد و وضعیت استان فعلا مناسب است.

وی با وجود بررسی‌هایی که در ورودی‌های نخجوان، نوردوز و فرودگاه تبریز بر روی افرادی که تا به امروز وارد استان می‌شوند، نگرانی خود را ابراز کرد و گفت: با توجه به نتیجه آزمایش‌ها و تست‌های انجام گرفته بر روی این افراد فعلا کرونای انگلیسی در استان ما مشاهده نشده است.

صومی متذکر شد: ما همچنان از ترددهای متعددی که از استان‌های دیگر به این استان می‌شود در خصوص ورود کرونای انگلیسی نگران هستیم، از این رو از همه مردم می‌خواهیم همچنان فاصله اجتماعی، بهداشت فردی را رعایت و استفاده از ماسک را جدی بگیرند.