سخنگوی وزارت بهداشت، به ارائه تازه‌ترین آمار بیماران کووید ۱۹ در کشور پرداخت و گفت: در شبانه‌روز گذشته ۶۷ بیمار دیگر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خسروشاه نیوز، سیما سادات لاری بعد از ظهر دوشنبه بیستم بهمن ۹۹، در ارتباط زنده خبری به ارائه آمار کرونا در شبانه‌روز گذشته پرداخت.

سخنگوی وزارت بهداشت، با اعلام اینکه از دیروز تا امروز ۷ هزار و ۳۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند، افزود: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۵۶ نفر رسید.

وی ادامه داد: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان به ۵۸ هزار و ۵۳۶ نفر رسید.

به گفته لاری، تا کنون یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۴۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

وی افزود: ۳۷۷۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

لاری گفت: تا کنون ۹ میلیون و ۷۲۲ هزار و ۹۶۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، در ادامه به وضعیت رنگ‌بندی شهرهای کرونایی کشور اشاره کرد و افزود: بر اساس آخرین تحلیل‌ها، ۳۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۷۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۳۴ شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

وی گفت: شهرستان‌های عجب‌شیر در آذربایجان‌شرقی، اردستان در اصفهان، اسفراین در خراسان شمالی، گرمسار در سمنان، بافت در کرمان، پاوه در کرمانشاه، بندرگز و کردکوی در گلستان، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، رشت، رودبار، رودسر، صومعه‌سرا و لاهیجان در گیلان، آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، قائمشهر، محمودآباد، نکا، نور و نوشهر در مازندران، بستک، بندرلنگه و قشم در هرمزگان، بهار، تویسرکان و رزن در همدان و ابرکوه در یزد در وضعیت نارنجی قرار دارند.