نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور گفت: بخشی از این مشکلات متوجه تحریم ظالمانه دشمنان است که می‌خواهند مردم را از انقلاب دلسرد کنند و بخشی دیگر نیز حاصل بی کفایتی مدیران اقتصادی کشور است.

به گزارش خسروشاه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در مراسم بزرگداشت یوم‌الله دهه فجر در حوزه علمیه حضرت امیرالمومنین (ع) با تبیین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی؛ ایمان و اعتقاد دینی مردم را یکی از این عوامل دانست و  اظهار داشت: ملت ایران با انگیزه‌های الهی و با شعار الله اکبر طاغوت را سرنگون کردند.

امام جمعه تبریز وحدت بین آحاد مردم را یکی دیگر از عوامل پیروزی انقلاب دانست و ادامه داد: رهبر فقید و کبیر انقلاب اسلامی با فرماندهی و مدیریت خود کشتی انقلاب را به ساحل آرامش رساند و با هوشمندی اجازه ندادند، دین از سیاست جدا باشد، موضوعی که بختیار نخست وزیر پهلوی در تلاش بود با ملاقات امام در پاریس ایشان را برای پذیرش رهبری دینی و احکام شرعی مردم به ایران بیاورد.

وی با بیان اینکه راهبرد امام راحل بعد از پیروزی انقلاب؛ صدور آن به دیگر سرزمین‌های اسلامی بود، گفت: دشمنان نظام اسلامی برای جلوگیری از گسترش تفکر اسلامی انقلاب ملت ایران توطئه‌های مختلف و ترور شخصیت‌های مهم کشور در دستور کار قرار دادند و بعد از آن جنگ ۸ ساله را علیه ملت ایران به راه انداختند، اما با وجود رهبری امام راحل در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه نظام اسلامی بعد از ارتحال حضرت امام با همان صلابت و شجاعت دوام و قوام دارد، افزود: نظام اسلامی ایران به پشتوانه حضور و نقش سازنده مردم در صحنه‌های سرنوشت‌ساز و مختلف تاریخی بعد از انقلاب و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری از گزند توطئه‌های دشمنان همچنان در امان مانده است.

امام جمعه تبریز با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور گفت: بخشی از این مشکلات متوجه تحریم ظالمانه دشمنان است که می‌خواهند مردم را از انقلاب دلسرد کنند و بخشی دیگر نیز حاصل بی کفایتی مدیران اقتصادی کشور است.

وی گفت: مردم از شرایط اقتصادی گله مند و ناراحتند اما به اصل نظام و اصل ولایت فقیه اعتقاد قلبی دارند و با وحدت و یک صدایی حول این دو محور برای تحقق اهداف انقلاب گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب حرکت می‌کنند.