دادستان تبریز گفت: این مجموعه با هر گونه احتکار، کم‌فروشی و گران‌فروشی اقلام و مایحتاج عمومی به شدت برخورد می‌کند.

به گزارش خسروشاه نیوز، بابک محبوب‌علیلو در جلسه ستاد کمیته نظارت بر فرآیند عرضه مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی، با تاکید بر ضرورت تأمین مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، اظهار داشت: در توزیع مایحتاج ضروری مردم باید عدالت رعایت و با احتکار، گران‌فروشی، عدم عرضه و کم‌فروشی از سوی دستگاه‌های مسئول قاطعانه برخورد شود.

وی یادآوری کرد: نظارت هوشمند و هدفمند از تولید کالا و مایحتاج عمومی تا رسیدن آن به دست مصرف‌کننده، می‌تواند نقش تعیین‌کننده و بسزایی در جلوگیری از سوءاستفاده سودجویان و احتکار داشته باشد.

محبوب‌علیلو با اشاره به فشار اقتصادی ناشی از تحریم‌های استکبار جهانی و تبعات اقتصادی ناشی از بیماری کرونا در کشور و آذربایجان‌شرقی، افزود: متأسفانه برخی سودجویان با سوءاستفاده از شرایط موجود و تحمیل فشار مضاعف بر مردم، به دنبال منافع خود هستند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری از هرگونه سو استفاده و تضییع حقوق عامه و بیت‌المال، تعامل دستگاه‌های متولی امر با مراجع نظارتی، اطلاعاتی و انتظامی جزو ضرورت‌ها است.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: نظارت هوشمند و هدفمند در چرخه تولید، توزیع و عرضه در بازار و دسترسی به سامانه جامع انبارها و رصد روزانه آن می‌تواند از بسیاری از نابسامانی‌های ناشی از سو استفاده سودجویان جلوگیری کند.