بازیکنی که با تبلیغات رسانه‌ای گسترده به تراکتور پیوست اما فروغ چندانی نداشت، این باشگاه را اخیرا به پرداخت مبلغی در حدود 4 میلیارد تومان محکوم کرده است.

به گزارش خسروشاه نیوز، باشگاه تراکتور در اواسط تابستان سال ۱۳۹۸ خبر از خرید یک هافبک تهاجمی سرشناس داد؛ بازیکنی که رسانه رسمی باشگاه تراکتور لقب “مارادونای پرو” داده بود اما در واقعیت بیشتر چهره او به اسطوره فقید فوتبال آرژانتین داشت تا سبک بازی‌اش.

سال گذشته و بعد از جدایی سوگیتا، هافبک ژاپنی و کوین فورچونه، مهاجم فرانسوی و جفرسون یوری ماتیاس، مدافع برزیلی تراکتور میمبلا آخرین بازیکن خارجی سرخ‌پوشان بود که از این تیم جدا شد تا فوتبالش را در لیگ داخلی کشورش ادامه دهد.

این هافبک پرویی به خاطر سبک بازی‌اش، شوت‌های محکمی که داشت و گل‌های حساس و زیبایی که در این فصل زد در بین هواداران تراکتور محبوبیت زیادی داشت. او در کنار سوگیتا هافبک ژاپنی محبوب ترین بازیکنان خارجی تراکتور در این فصل بودند اما دوران حضورشان در فوتبال ایران خیلی طولانی نبود.

حال بعد از حدود یک سال، از منابع آگاه خبر می‌رسد که میمبلا نیز به مانند دیگر بازیکنان خارجی تراکتور این باشگاه را به پرداخت مبلغی نسبتا زیاد محکوم کرده است. او که برای دریافت مطالباتش به فیفا شکایت کرده بود بر اساس رای فدراسیون جهانی فوتبال، باشگاه تبریزی را به پرداخت ۱۴۵ هزار دلار محکوم کرده است. البته تراکتوری‌ها بدون شک برای این پرونده هم سراغ CAS خواهند رفت تا شاید این بار بتوانند محکومیت خود را برخلاف پرونده‌های قبلی، لغو کنند.