یک داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: مثل دوره‌های گذشته پرده‌پوشی نمی‌کنم و صادقانه همه مسایل را به مردم خواهیم گفت.

به گزارش خسروشاه نیوز، محسن رضایی پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرمنده ملت ایران هستم. این بود میراث امام خمینی(ره) و نتیجه مقاومت چهل ساله مردم؟ چرا اقتصاد مثل بخش امنیتی و دفاعی اداره نمی‌شود؟

وی ادامه داد: در بخشی از اداره کشور نااهلان وارد شده‌اند. حال کشور خوب نیست. فرودگاه ترکیه و بنادر عمان و امارت، آسمان و سواحل ما را گرفته‌اند. خیلی از داوطلبان از فساد، تبعیض و ناکارآمدی گفتند ولی چرا به سهم خود اشاره نکردند؟ امروز روز شعار نیست بلکه روز عمل کردن است. امروز باید از سعی و خطا جلوگیری کنیم. تکرار دولت‌های گذشته سم مهلکی است. به دولت جدید، کارآمد قوی و مردمی نیازمندیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین تصریح کرد: امروز باید آخرین ریالی که از بیت‌المال خارج شده است، بازگردد. ببینید چه وضعی برای بورس درست کرده اند. دست‌هایی در کار بوده است که بورس را به اینجا کشانده است. ما صندوق جبرانی برای مال‌باختگان بورس ایجاد می‌کنیم.

رضایی با بیان اینکه اقتصاد ایران از فلسفه بافی دولتمردان آسیب جدی دیده است، افزود: اقتصاد پادگان یا دادگاه نیست اما جای فلسفه بافی هم نیست.اقتصاد علم است ولی نه علم به اقتصاد دارند نه به هشدار اقتصاددانان توجه می کنند. در ۹۲ گفتم کلیدهای بی‌خاصیت، کاری نمی‌کنند. امروز دولت نباید در پستوهای پاستور بنشید و مردم را در مبارزه با کرونا رها کند. مقابله با کرونا جهاد می‌خواهد. دولتی تشکیل می‌دهیم که کمتر از شش ماه کل کشور را واکسینه کند.

وی با بیان اینکه ادامه داد: آمده‌ایم سپر شویم نه اینکه ملت را سپر کنیم. ما تغییر را از خود و خانواده‌های خود آغاز می‌کنیم. ما آمده‌ایم که صادقانه با مردم صحبت کنیم. پنجاه سال ایست که تورم داریم ادامه این وضعیت خیانت است. برنامه هایی داریم که جلو این روندهای منفی را بگیریم و معیشت مردم را بهبود ببخشیم. با ۲۵ کشور اطراف خود اتحادیه شبیه اتحادیه اروپا ایجاد می کنیم. در سطح بین‌المللی به توازن می‌اندیشیم. افتادن به دام هر کشور بزرگ برای ما ضرر خواهد داشت.

رضایی با اشاره به حضور و سخنرانی داوطلبان انتخابات در وزارت کشور، گفت: یک عده اینجا آمدند و زدند زیر گریه و یک عده گفتند نه چکش و نه کلید. شماها عامل بدبختی ملت بودید. ما اینجا تراژدی و نمایشنامه کمدی دیدیم. گویی اینها هیچ دخالتی در ایجلاد شرایط امروز نداشته‌اند.

این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: ما به قیام اقتصادی و اجتماعی مردم نیاز داریم. اگر مشکل اقتصادی را حل می‌کردند من هیچگاه به صحنه نمی‌آمدم. ما تحول ساختاری در اداره کشور ایجاد می‌کنیم. ایالت‌های اقتصادی ایجاد می‌کنیم و اختیارات مرکز را به مردم می‌دهیم. در کنار مردم‌سالاری سیاسی، مردم‌سالاری اقتصادی و اجتماعی برقرار می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به نفع کسی کناره‌گیری می‌کند، اظهار کرد: در صحنه این انتخابات جبهه انقلاب با قدرت وارد شده است و با قدرت ادامه می‌دهد. رای مردم برای ما مهم است. من اخلاق و برادری‌ها را رعایت کرده ولی مثل دوره‌های گذشته پرده‌پوشی نمی‌کنم و صادقانه همه مسایل را به مردم خواهیم گفت.