عامل خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای نطنز، «رضا کریمی» نام دارد که قبل از حادثه به خارج از کشور گریخته است.

به گزارش خسروشاه نیوز، به نقل از صداوسیما، صبح روز ۲۲ فرودین ماه، خبریک اقدام خرابکارانه در مجتمع غنی‌سازی ایران منتشر می‌شود. ساعتی پس از انتشار این خبر، مقامات سازمان انرژی هسته‌ای ایران، از ابعاد این اقدام تروریستی می‌گویند.

با وجود اخبار رسمی منتشر شده، این حادثه به سرعت در رسانه‌های بیگانه بزرگ نمایی می‌شود. آن‌ها با پخش تصاویری آرشیوی و ساختگی از وقوع یک انفجار بزرگ خبر می‌دهند و مدعی می‌شوند، بر اثر این انفجار بخش مهمی از توان غنی‌سازی ایران از کار افتاده است.

پس از وقوع این حادثه هیأتی از اعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، مأموریت می‌یابند از سایت نطنز بازدید و در صحنه موارد را بررسی کنند. روایت رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس که خود از نزدیک محل حادثه را بررسی کرده، نشان می‌دهد، حادثه آنطورکه در رسانه‌ها منتشر شده نیست.

تصاویری از محل وقوع حادثه که ازسوی منابع امنیتی در اختیار ما قرار گرفته نشان می‌دهد، بر اثر یک انفجار محدود بخش کوچکی از مسیر برق‌رسانی به سالن سانترفیوژها تخریب شده است. ضمن آنکه انفجار بر اثر عملکرد مواد منفجره بوده و هیچ گونه حمله سایبری رخ نداده است.

عامل این اقدام خرابکاری نیز با تلاش سربازان گمنام امام زمان عجل‌الله در وزارت اطلاعات شناسایی شده است. این فردد رضا کریمی نام دارد که ساعتی قبل از حادثه به خارج از کشور گریخته است و اقدامات لازم برای دستگیری و بازگرداندن وی به کشور از مسیرهای قانونی دردست پیگیری است.

براساس گزارش مقامات مربوط در وزارت اطلاعات، پس از ترور شهید فخری زاده، رژیم صهیونیستی عملیات‌های متعددی ازقبیل انفجار و ترور در حوزه‌های هسته‌ای و دفاعی طرح ریزی کرده بود که با هوشیاری وزارت اطلاعات تمامی آن‌ها خنثی شده و افرادی در این رابطه دستگیر و به مقامات قضائی تحویل شده‌اند.

با این حال اقدام تروریستی نطنز نه تنها خللی در فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران ایجادنکرد، بلکه ایران را مصمم کرده تا با توسعه و افزایش ظرفیت غنی‌سازی ونصب سانتریفیوژهای نسل جدید، سطح غنی‌سازی را به ۶۰ درصد ارتقا دهد.

حالا و یک هفته پس از حادثه تروریستی نطنز، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از تولید نخستین محصول فرایند غنی‌سازی ۶۰ درصدی خبرمی دهد.

حادثه نطنز و واکنش ایران به این حادثه نشان داد، جمهوری اسلامی ایران همچنان مصمم به دفاع از حق مشروع خود در برخورداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای است و همزمان با تداوم فعالیت‌ها در بخش فنی، تهدیدات دشمنان و تلاش آن‌ها برای اقدامات خرابکارانه را با هوشیاری نهادهای امنیتی همچون گذشته خنثی خواهدکرد.

 

بیشتر بخوانید:

از رژیم صهیونیستی در زمان و مکان خودش انتقام می گیریم

پاسخ به عوامل حادثه نطنز باید محکم و دردآور باشد