رییس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان گفت: موارد بیماران کرونایی شناسایی شده در این استان نسبت به روزهای اول سال جاری بیش از ۳۰ درصد افزایش دارد.

به گزارش عصرتبریز، سیمین خیاط‌زاده روز یکشنبه در گفت‌وگویی افزود: در حالی که در روزهای آخر سال گذشته و ابتدای سال جاری موارد مثبت شناسایی شده کرونایی در استان به زیر ۱۰ درصد رسیده بود، اما این آمار امروز به بیش از ۳۰ درصد رسیده است که بسیار نگران‌کننده است.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون شرایط شیوع ویروس کرونا در آذربایجان‌شرقی وارد پیک کامل شده است و به تدریج به سمت قله پیک در حال حرکت است که اگر روند کنونی تداوم یابد، مشکلات بسیار زیادی در حوزه سلامت به وجود خواهد آمد.

خیاط‌زاده از بی‌توجهی مردم به شیوه‌نامه‌های بهداشتی انتقاد و یادآوری کرد: متاسفانه با وجود اعلام وضعیت قرمز در اغلب شهرهای آذربایجان‌شرقی و کلانشهر تبریز، همچنان عده‌ای از مردم به مقررات اعلام شده بی‌توجهی نشان می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعدادی از مغازه‌های گروه ۲ و ۳ در سطح شهر تبریز باز بوده و به اعلام شرایط قرمز این شهر بی‌توجهی نشان می‌دهند.

خیاط‌زاده از آحاد مردم آذربایجان‌شرقی درخواست کرد تا حد امکان و به جز موارد بسیار ضروری از خانه‌های خود خارج نشوند و در صورت خروج  از منزل حتما” از ماسک استفاده کنند چون در شرایط کنونی استفاده از ماسک تنها راه پیشگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا است.