معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش نسبی موارد کرونا به دنبال افزایش مسافرت‌ها به آذربایجان شرقی، خبر داد.

به گزارش خسروشاه نیوز، عباسعلی درستی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: در طول هفته گذشته رنگ بندی دو شهر آذربایجان شرقی عوض شد، به طوری که شهر جلفا از وضعیت زرد به نارنجی و شهر سراب از نارنجی به قرمز تغییر رنگ دادند.

وی اضافه کرد: تغییر رنگ بندی نشان دهنده این است که موارد بیماری حداقل به صورت آرام در طول روزهای گذشته افزایش یافته است و اگر رعایت نکنیم، شدیدتر و شهرهای نارنجی زیاد شده و محدودیت‌ها هم افزایش پیدا می‌کنند.

درستی با بیان اینکه باید دست به دست هم دهیم تا عزیزان مان را از دست ندهیم، گفت: متاسفانه عده‌ای پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، مسافرت‌ها زیاد شده و مسافر در استان ما هم زیاد است، امیداریم محدودیت‌های جدید را به درستی اجرا کنیم.

آذربایجان شرقی تا قبل از اجرای طرح جامع محدودیت های کرونایی، به جز دو ماه ابتدایی شیوع کرونا، در همه ماه های بعدی در وضعیت قرمز قرار داشت و شمار بستری های کوید ۱۹ در آن به بیش از یکهزار و ۷۰۰ نفر و آمار فوتی های روزانه تا ۸۰ نفر رسیده بود.

حال مردم این خطه با رسیدن تعطیلات نوروزی، نگران بدتر شدن وضعیت استان از نظر شیوع کرونا در صورت انجام سفرهای نوروزی هستند.