معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی و جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به این‌که دو شهرستان استان در وضعیت نارنجی کرونا هستند، از هموطنان خواست تا به خاطر جلوگیری از تشدید وضعیت شیوع کرونا از سفر به این استان در ایام نوروز خودداری کنند.

به گزارش خسروشاه نیوز، علیار راستگو با بیان این‌که براساس آخرین اطلاعیه ستاد ملی کرونا، وضعیت دو شهرستان استان یعنی سراب و عجب‌ شیر نارنجی است، افزود: سرازیر شدن مسافران نوروزی می‌تواند این وضعیت را چندین برابر بدتر کند.

وی تاکید کرد: از هموطنان عزیز درخواست داریم تا با خودداری از سفر به آذربایجان شرقی در تعطیلات نوروزی، سلامت مردم این استان، خود و خانواده‌هایشان را به خطر نیندازند.

وی ابراز امیدواری کرد که مردم میهمان دوست آذربایجان شرقی پس از تثبیت وضعیت بیماری کرونا در این استان، میزبان هموطنان عزیز باشند.

وی، هر گونه بی‌احتیاطی در کنترل شیوع ویروس کرونا در استان را موجب رشد تصاعدی شمار مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از این بیماری دانست و گفت: همان ‌گونه که در اطلاعیه دیروز ستاد استانی مقابله با کرونا آمده است، آذربایجان شرقی به دلیل شیوع ویروس کرونا برای پذیرش مسافران نوروزی آمادگی ندارد.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، راستگو وضعیت فعلی حاکم بر استان از نظر شیوع کرونا را حاصل تلاش شبانه روزی یک ساله نظام سلامت استان و هم افزایی نهادهای عضو ستاد استانی مقابله با کرونا دانست و بر لزوم تداوم سفت و سخت این رویکرد برای کنترل بیماری و جلوگیری از پیشروی آن تاکید کرد.