رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: بر اساس قانون استفاده از امکانات دستگاه های دولتی در روند انتخابات به نفع کاندیدای خاص ممنوع بوده و رؤسای ادارات و دستگاه های دولتی استان باید از حضور در مجالس تبلیغاتی پرهیز کنند.

به گزارش خسروشاه نیوز، موسی خلیل اللهی در سومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان با بیان اینکه حفظ امنیت و برگزاری سالم و پرشور انتخابات اولویت دستگاه قضایی است، اظهار داشت: به منظور پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در همه شهرستان ها تعیین شده است.

وی با اشاره به موضوع ممنوعیت استفاده از امکانات دولتی در روند تبلیغات انتخابات، افزود: بر اساس قانون استفاده از امکانات دستگاه های دولتی و نیمه دولتی و عمومی در راستای تبلیع افراد خاص ممنوع بوده و در صورت مشاهده بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی ادامه داد: حضور رؤسای ادارات در مجالس به منظور تبلیغ به نفع کاندیداهای خاص ممنوع بوده و مدیران و رؤسای دستگاه های باید به این موضوع توجه داشته باشند.

وی بیان کرد: دادستان های شهرستان های استان باید دستورات لازم را برای پیشگیری از تخلفات احتمالی به دستگاه ها و ادارات اعلام کنند.