معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: پیش‌بینی‌مان این است سالمندان بهزیستی و افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای، مسئولان دفن بیماران کرونایی در وادی رحمت، کارکنان آزمایشگاه‌هایی که آزمایش کرونا را اخذ می‌کنند و کادر اورژانس ۱۱۵ در فروردین ماه و مردم عادی در اردیبهشت ماه واکسینه شوند.

به گزارش خسروشاه نیوز، عباسعلی درستی با بیان این مطلب اظهار کرد: دو مرحله از واکسن کرونا به دستمان رسیده و مرحله سوم نیز از خارج کشور وارد شده و در حال توزیع بوده و شاید از روزهای آتی به دست ما هم برسد.

وی ادامه داد: تاکنون کادر آی سی یوهای کرونا و تعدادی از سالمندان مقیم در خانه‌های سالمندان تبریز واکسینه شده‌اند، امیدواریم سایر کادر بهداشت و درمان نیز در فازهای بعدی واکسینه شوند.

وی با بیان اینکه اگر واکسن کرونای تولید داخل به تولید انبوه برسد، واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام می‌شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود این اتفاق در نیمه اول سال آتی بیفتد و اکثر مردم واکسن را دریافت کنند و کنترل بیماری در این مرحله امکان پذیر است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به تاثیر واکسن‌های تزریق شده، خاطرنشان کرد: تاکنون عارضه‌ای جدی دیده نشده و واکسن‌ها مورد تایید وزارت بهداشت و دارای کیفیت بالایی هستند، به طوری که کادر بهداشت و درمان برای دریافت این واکسن با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی تاکید کرد: نتیجه بررسی‌ها در کل دنیا نشان می‌دهد که واکسن ۹۰ درصد موثر و بدون عارضه است، اما ممکن است یک سری عوارض خفیف مانند علایم‌ سرما خوردگی، تب خفیف و درد عمومی بدن را به همراه داشته باشد که اصلا جای نگرانی نیست و توصیه می‌کنیم که مردم حتما استقبال کرده و داوطلب شوند.

  • منبع خبر : ایسنا