رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان تبریز از قرارگیری پرونده ثبت ملی "کاروانسرای تاریخی خسروشاه" در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی استان خبر داد.

به گزارش خسروشاه نیوز، سید رامین اسبقی در جلسه‌ای با شورای اسلامی شهر خسروشاه با محوریت بررسی ظرفیت‌های گردشگری و میراث فرهنگی، از پیگیری روند اجرایی پروژه‌های قیزقلعه سی، یانیخ تپه و برج کبوتران شهر خسروشاه به دنبال دستور مدیرکل میراث فرهنگی استان خبرداد.

وی ادامه داد: بنا به تاکید مدیرکل میراث فرهنگی استان در راستای حفاظت از این سه اثر تاریخی، تملک اراضی برج کبوتران و عملیات حصارکشی و فنس کشی به دور قیزقلعه سی توسط شهرداری خسروشاه آغاز شده است؛ هم‌چنین اقدامات فنس کشی توسط این اداره کل و پژوهش‌های باستان‌شناسی در یانیخ تپه نیز به ‌صورت مستقیم توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور در حال پیگیری است.

وی اظهار کرد: تبدیل خانه افتخاری خسروشاه به موزه و هم‌چنین کاوش، مرمت و بازسازی حمام تاریخی خسروشاه از دیگر مطالبات مهم مردم و شورای شهر است که به ترتیب اولویت در دستور کار این اداره کل با مشارکت شهرداری قرار خواهد گرفت.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صمایع دستی استان، اسبقی از تبدیل محور هشت ‌بهشت خسروشاه به عنوان یکی از محورهای شاخص گردشگری شهرستان تبریز با همکاری شهرداری این شهر خبر داد.