رئیس قوه قضاییه گفت: ما به عنوان سربازان این نظام، اجازه نمی‌دهیم فساد در هیچ کجای نظام اداری لانه کند.

به گزارش خسروشاه نیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با نخبگان استان آذربایجان غربی، کمک‌های مؤمنانه مردم نسبت به اقشار ضعیف و کم درآمد در دوران شیوع کرونا قابل تقدیر دانست و گفت: کمک‌های مؤمنانه جلوه‌ای از توجه مردم در کشور ما به همنوعان خود است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به دشمنی‌های دشمنان علیه مردم و نظام اسلامی ایران گفت: شرارت دشمنان و عناصر ضدانقلاب و گروه‌های مزدور علیه مردم ما به این سبب است که آن‌ها نمی‌خواهند دین در جامعه ما جریان داشته باشد.

رئیسی با بیان اینکه نظام اسلامی با هیچگونه فقر و فساد و تبعیضی سازگاری ندارد، در خصوص مقوله روشنفکری گفت: روشنفکری آن نیست که جامعه ما را به سمت فرهنگ غربی هدایت کند بلکه روشنفکری به معنای دیده‌بانی و پیشگیری از وقوع ناهنجاری و مشکلات است.

رئیس دستگاه قضا با تأکید بر این نکته که هاضمه نظام اسلامی فسادناپذیر است، تصریح کرد: سازمان‌ها و ادارات ما باید جلوه کارآمدی و گره گشایی از زندگی مردم باشند و چنانچه این سازمان‌ها خود گرفتار فساد شوند، در کار مردم گره خواهند انداخت و بدین ترتیب برای آن‌ها مشکل مضاعف ایجاد می‌شود.

رئیسی افزود: همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید نسبت به سلامت اداری حساس باشند و بدانند که کوچکترین ناسلامتی در یک مجموعه به کل سازمان آسیب می‌رساند.

رئیس قوه قضاییه با اثرگذار دانستن نقش‌آفرینی مردم در حوزه‌های مختلف گفت: در بحث پیشگیری از وقوع جرم نیز حضور و نقش مردم و سازمان‌های مردم نهاد بسیار تعیین کننده است.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما به عنوان سرباز نظام، مصمم هستیم که با فساد در هرکجا که باشد مبارزه کنیم و اجازه ندهیم فساد در هیچ کجای نظام اداری لانه کند، گفت: پرچم مبارزه با فساد در دستان رهبر معظم انقلاب اسلامی است و ما به عنوان سربازان ایشان و سربازان این نظام، مبارزه مجدانه با فساد را دنبال می‌کنیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به موضوع اخلال در روند تولید آن دسته از کارخانه‌هایی که در تملک بانک‌ها قرار گرفته‌اند، گفت: به هیچ عنوان بانکی اجازه ندارد پس از تملک یک واحد تولیدی، موجبات تعطیلی آن را فراهم آورد و ما با جدیت موضوع کارخانه‌هایی را که پس از تملک از سوی بانک‌ها تعطیل شده‌اند دنبال می‌کنیم.

رئیسی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر لزوم رونق تولید به خصوص در حوزه کشاورزی در استان آذربایجان غربی تاکید کرد و گفت: باید شرایط برای رونق هرچه بیشتر کشاورزی در استان آذربایجان غربی فراهم شود و این استان به قطب کشاورزی در کشور تبدیل شود؛ همچنین باید در زنجیره تولید، تأمین و توزیع تا مصرف محصولات کشاورزی، دست دلالان قطع شود.

رئیس دستگاه قضا همچنین توسعه اقتصادی را در پرتو امنیت اقتصادی دانست و گفت: امنیت اقتصادی مرهون مبارزه با فساد اقتصادی است.

رئیسی با تاکید بر این نکته که وجود فساد در بخش‌های اقتصادی، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران را مردّد و دلسرد می‌کند، گفت: توسعه اقتصادی از طریق ایجاد امنیت اقتصادی محقق می‌شود و در سوی مقابل نیز هرگونه رانت خواری و فساد، سرمایه گذاران را در سرمایه گذاری خود دچار تردید می‌کند.

رئیس قوه قضاییه در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: سرمایه عظیم ایران اسلامی «مردم» هستند و با وجود این مردم دشمنان نخواهند توانست اهداف شوم خود علیه ملت ایران را محقق کنند.