عاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان "قیمت کالاها تا پایان سال افزایش نمی‌یابد" گفت: با آرامش شاخص‌های کلان اقتصادی، مردم از لحاط قیمت نگرانی نداشته باشند.

به گزارش خسروشاه نیوز، عباس تابش در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه “کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم تأمین شده است” اظهار داشت: اکنون کالاهای اساسی و شب عید مردم از جمله برنج، روغن، گوشت قرمز و سفید، شکر  و دیگر کالاهای اساسی در بازار به‌وفور یافت می‌شود و مشکلی وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان از ترخیص کالاهای وارداتی از گمرکات خبر داد و بیان کرد: در یک ماه گذشته افزون‌بر ۴ میلیون تن کالای اساسی از گمرکات ترخیص شده است و ترخیص این کالاها ادامه دارد.

معاون وزیر صمت با تأکید بر تأمین گوشت مرغ خاطرنشان کرد: در این راستا وزارت جهاد کشاورزی موظف است در  ۲ ماه آخر سال ماهانه ۱۳۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های سراسر کشور داشته باشد که پس از تولید به بازار عرضه می‌شود.

تابش با اعلام اینکه “التهاب قیمت گوشت مرغ در بازار به‌زودی برطرف می‌شود” افزود: ذخیره استراتژیک گوشت سفید و قرمز به‌اندازه کافی موجود است و نگرانی وجود ندارد.

وی با ابراز اینکه “بازرسی و نظارت در قالب گشت‌های مشترک  در بازار و بررسی قیمت‌ها افزایش یافته است” تأکید کرد: در این راستا تعزیرات حکومتی با افزایش شعب نسبت به تسریع در رسیدگی به پرونده‌های تخلف در بازار و اصناف اقدام می‌کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه “قیمت کالاها تا پایان سال افزایش نمی‌یابد” گفت: سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بررسی قیمت هیچ کالایی را در دستور کار ندارد و با آرامش شاخص‌های کلان اقتصادی، مردم از لحاظ قیمت نگرانی نداشته باشند.

  • منبع خبر : تسنیم