رئیس دادگستری آذربایجان‌شرقی با تاکید بر برگزاری انتخابات پرشور و گسترده، گفت: هدف اصلی و مهم دستگاه قضائی برگزاری سالم و قانون‌مند این دوره از انتخابات است.

به گزارش خسروشاه نیوز، موسی خلیل‌اللهی در اولین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هدف محوری این ستاد، پیشگیری و سپس رسیدگی به جرایم انتخاباتی است، تلاش برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی را رسالت و وظیفه‌ای همگانی دانست که باید اهتمام ویژه‌ای به آن شود.

وی تذکر انتخاباتی به کاندیداهای متخلّف را به منظور پیشگیری از جرایم انتخاباتی و تبلیغات زودهنگام مؤثر دانست و بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از جرایم انتخاباتی به ویژه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماع توسط از طریق هماهنگی با پلیس فتا تأکید و دستور تشکیل کمیته رصد تخلفات انتخابی در فضای مجازی را صادر کرد.

خلیل‌اللهی با اشاره به تعامل، هم‌فکری، همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف آذربایجان‌شرقی در انتخابات مجلس یازدهم که اسفند ماه سال گذشته برگزار شد، اظهار داشت: در انتخابات پارسال ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی آذربایجان‌شرقی جزو پنج ستاد اول کشوری به لحاظ عملکرد موفق و بی‌حاشیه انتخاب و معرفی شد.

وی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی را انتخابات برشمرد و از اعضای ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی خواست همچون گذشته به رصد کامل و دقیق تحرکات انتخاباتی کاندیداهای احتمالی شوراهای اسلامی شهر و روستا به ویژه در فضای مجازی اقدام کنند.

خلیل‌اللهی گفت: مجازات پیش‌بینی شده در قانون انتخابات، متناسب با جرایم انتخاباتی نیست و باید در این رابطه بررسی‌های کامل و اجمالی انجام شود.

صمد عزیزی مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست ضمن قدردانی از تلاش‌ها و همکاری‌های مطلوب مسئولین قضائی استان در جریان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال گذشته، بر برگزاری انتخابات در فضایی سالم، امن، شفاف و قانون‌مند تاکید کرد.