فرماندار تبریز با اشاره به وضعیت زرد کرونایی شهرستان تبریز، گفت: در این شرایط بر اساس پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌ای برای تعطیلی بازار تبریز نداریم.

به گزارش خسروشاه نیوز، بهروز مهدوی در یک گفت وگوی خبری، ضمن رد شایعه تعطیلی دو هفته‌ای بازار و مجتمع‌های تجاری تبریز، افزود: این شایعه در حالی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که فعلا هیچ دستورالعملی در این خصوص صادر نشده است.

وی اضافه کرد: انتشار چنین شایعاتی موجب افزایش مراجعه به بازار تبریز در روزهای اخیر شده که تراکم نگران کننده جمعیت را به دنبال داشته است.

مهدوی ادامه داد: بر اساس پروتکل‌های بهداشتی مصوب ستاد ملی کرونا، بازارهای سرپوشیده و مجتمع‌های تجاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند در وضعیت زرد کرونایی به فعالیت خود ادامه دهند.

وی به نقش مردم در حفظ پایداری وضعیت فعلی شیوع کرونا در شهرستان تبریز اشاره کرد و افزود: مردم با ماسک زدن و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نیز مدیریت زمانی و مکانی خریدهای خود می‌توانند حتی شرایط را به آبی نیز تبدیل کنند.

وی اضافه کرد: انتخاب مراکز خرید محلات و مناطق نزدیک به منزل مسکونی، همچنین توزیع زمان مراجعه به این مراکز می‌تواند از تراکم جمعیت پیشگیری کند.

فرماندار تبریز ابراز امیدواری کرد با همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روزها و هفته‌های پایانی سال شاهد کاهش مبتلایان به کرونا در شهرستان تبریز باشیم تا بازاریان و کسبه بیش از پیش متضرر نشوند و شرایط سال گذشته تکرار نشود.

در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر تعطیلی بازار سرپوشیده تبریز به عنوان قلب تپنده اقتصادی و تجاری این شهر از پانزدهم اسفند ماه امسال در شبکه های اجتماعی دست به دست می شد.