دفتر پایگاه خبری خسروشاه نیوز، با حضور نماینده مجلس و تعدادی از مسوولان و مدیران شهری افتتاح شد

دفتر پایگاه خبری خسروشاه نیوز، با حضور نماینده مجلس و تعدادی از مسوولان و مدیران شهری افتتاح شد

صبح امروز(جمعه ۱ اسفندماه)، دفتر پایگاه خبری خسروشاه نیوز با حضور دکتر روح الله متفکر آزاد نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین ناصری امام جمعه خسروشاه، ناصر نادری بخشدار خسروشاه، رسول کریمیان شهردار خسروشاه و نادر جباریلر رئیس شورای شهر افتتاح شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ناصری امام جمعه خسروشاه اظهار داشت: تشکر میکنم از آقای دکتر متفکر آزاد که هر زمان فرصتی پیدا میکنند دعوت ما را می پذیرند و اگر کرونا مانع نشده بود در نماز جمعه نیز از حضور ایشان استفاده می کردیم.
وی افزود: فضای مجازی امروز به یک واقعیت تبدیل شده است. من این موضوع را وقتی تشبیه می کنم این موضوع را مطرح می کنم که خداوند در روز قیامت این همه جمعیت را در پای محشر جمع خواهد کرد، امروزه حجم وسیعی از اطلاعات در کوچکترین ابزاری مانند یک مموری کوچک قابل استفاده و نگهداری است. پس این حوزه یک یک امکانات عظیم است. رهبر معظم انقلاب هم فرمودند من اگر یک جوان بودم حتما مدیریت فضای مجازی را بر عهده می گرفتم و مدیریت میکردم.، فضای مجازی یک فرصت خوبی برای بدست آوردن و انتقال اطلاعات است.

امام جمعه خسروشاه در ادامه گفت: با توجه به شعار پایگاه شما که حقیقت، شفافیت و خلاقیت است، توجه داشته باشید که خلاقیت، بر دو نوع هست: صادقانه و کاذبانه! ممکن است خبری برای پسند مخاطب منتشر شود و یا خبری باشد که موضوعی را غیر واقعی جلوه دهد.

وی افزود: در لوح محفوظ خداوند تمامی اعمال صغیر و کبیر حتی به اندازه دانه خردل ثبت و ضبط می شود بنابراین باید موقع انتشار اخبار دقت شود خدا را در یاد داشته باشیم تا حق الناس رعایت شود.

حجت الاسلام ناصری با اشاره به اینکه انتشار حقیقت اخبار خیلی سخت است و انسان باید بتواند خبرهای درست را منتشر نماید گفت: هر چقدر که بازدید از اخبار شما بیشتر باشد همان تعداد اندازه حق دیگران بر گردن شماست به همین خاطر خیلی سخت است.

دکتر روح الله متفکر آزاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در سخنان خود گفت: رسانه یک بخش مهم است چراکه آینده سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کشور را نحوه انعکاس و پوشش خبر میتواند در جهت دهی ها تغییر ایجاد کند.

وی افزود: دنیا دنیای رسانه و اطلاع رسانی است و هر کس که می تواند حرفش را قویتر و حرف درست از راه درست بگوید می تواند به همان اندازه از سایرین جلوتر باشد. مقام معظم رهبری در دیدار مردم آذربایجان فرمودند که هر تاریخی از ایران منهای تاریخ آذربایجان ناقص است و اگر نادیده گرفته شود کامل نیست . این همان مفهوم قرائت از مسائل تاریخی، اجتماعی و سیاسی است. بنابراین اصل مساله رسانه و اطلاع رسانی مساله مهمی است.

متفکر آزاد ادامه داد: از یک طرف مطرح می کنند به دلیل انفجار اطلاعات دوران سانسورها تمام شده است. اما بعضی از صاحب نظران می گویند این دوران خود یک دوران سانسور جدید است که نکته عجیبی است. برخی ها معتقدند وقتی می خواهید خبر درستی پخش نشود، آنقدر خبر منتشر کنید که آن خبر راست در بین آنها گم شود. ینی راست و غلط مخلوط می شود و آن مطلب مورد نظر در بین آنها گم می شود و تشخیص خبر راست ممکن نخواهد بود. این کار خود نوع جدیدی از استعمار است. در این شرایط افرادی برنده اند که داد و بیداد می کنند و به اصطلاح بازار گرمی می کنند.اینجاست که رسالت خبری که صداقت و پاکی و درستی است خودش را باید نشان بدهد.

نماینده مردم تبریز افزود:منبع موثق در خبر تعیین کننده است. یعنی مردم برای اینکه بدانند کدام خبر درست است مجبورند یک منبع انتخابب کنند و اعتماد کنند و با مراجعه به آن منبع خبر درست را ببینند.
وی گفت:اعتماد آفرینی خودش مراحلی دارد. یعنی عبور از هوای نفس لازم است که بتوانید اعتماد بوجود بیاورید.

عضو هیئت رئیسه مجلس شوری اسلامی گفت: خسروشاه یک شهر فرهنگی است و دارای ملتی فرهیخته و شخصیت های بزرگ است و همچنین به شهر بدون حاشیه مشهور است که یک نعمت بزرگ است.

متفکر آزاد در خاتمه گفت: در پیشرفت خسروشاه هر کار و کمکی که بتوانیم انجام خواهیم داد.

  • نویسنده : سعید خسروشاهی