رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: آذربایجان‌شرقی از نظر تعداد مبتلایان به کرونا در بین استان‌های کشور در جایگاه بیست و سوم قرار دارد.

به گزارش خسروشاه نیوز، محمد حسین صومی از جایگاه بیست و سوم آذربایجان‌شرقی از نظر تعداد مبتلایان به کرونا در بین استان‌های کشور، خبر داد و گفت: این به معنی کم شدن تعداد مبتلایان در استانمان نبوده و با توجه به افزایش موارد بیماری در سایر استان‌ها ما در رتبه پایین‌تری قرار داریم.

وی با اشاره به آمار کرونا در آذربایجان شرقی تا ۲۸ بهمن ماه ۹۹ افزود: تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی ۴۵۰ نفر بوده و ۵۲ نفر تحت تهویه مکانیکی هستند.

صومی با بیان اینکه میانگین فوتی‌های کرونا روزانه ۳٫۵ نفر است، اضافه کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته یک فوتی ناشی از کرونا در استان ثبت شده است، اما در طول هفته گذشته در مجموع ۲۳ نفر فوت کردند.

وی از شناسایی روزانه ۲۵۰ بیمار کرونایی در آذربایجان‌شرقی خبر داد و با اشاره به وضعیت رنگ‌بندی کرونایی شهرهای آذربایجان‌شرقی، افزود: چهار شهرستان سراب، عجب‌شیر، آذرشهر و جلفا در وضعیت نارنجی، هشت شهر در وضعیت آبی و ۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند، در مجموع وضعیت آذربایجان‌شرقی به رنگ زرد است.

صومی بیان کرد: بررسی‌های مبادی ورودی و خروجی شهر و مرزهای استان مانند مرز نوردوز نشان می‌دهد که هنوز موردی از کرونای انگلیسی در آذربایجان‌شرقی دیده نشده است، اما با توجه به رفت و آمد سایر هموطنان از مرزها و نقاط دیگر به این منطقه همچنان نگران ورود کرونای انگلیسی هستیم و از مردم خواهش می‌کنیم رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک و رعایت فاضله‌گذاری اجتماع را جدی بگیرند.