باشگاه تراکتور در سومین سال خصوصی سازی، اوضاع مناسبی ندارد.

به گزارش خسروشاه نیوز؛ برخلاف پیش بینی ها، باشگاه تراکتور در سومین فصل خصوصی سازی نه تنها پیشرفت و ثباتی نسبت به سال‌های قبل نداشته است؛ بلکه شاهد بدتر شدن اوضاع هم هستیم. نبود ثبات مدیریت مهم‌ترین معضل باشگاه تراکتور است که موازی با آن در سایر بخش‌ها از جمله کادر فنی نیز شاهد چنین شرایطی هستیم.

امید واهی به بهبود در کوتاه مدت

اتفاقات اخیر در باشگاه تراکتور نشان می‌دهند که به بهبود شرایط در کوتاه‌ترین زمان، نمی‌توانیم امید زیادی داشته باشیم. تراکتوری‌ها در حال کسب بدترین نتایج چند سال اخیر خود هستند و شکست که زمانی برای آن‌ها فاجعه محسوب می‌شد، به امری عادی در یادگار امام تبریز تبدیل شده است. از ۵ شکستی که سرخپوشان تبریزی در لیگ بیستم متحمل شده‌اند، ۴ مورد آن در تبریز بوده است که این موضوع برای تیمی در تبریز که همواره شکست ناپذیر و خطرناک ظاهر می‌شد، اتفاق جالبی نیست و  شرایط بد سرخپوشان تبریزی را نشان می‌دهد. این تیم با ۲۲ امتیاز و رتبه هشتم به کار خود در نیم فصل اول پایان داد.

لبریز شدن کاسه صبر هواداران

اظهارات اخیر محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور و اشاره به مسائلی همچون تحویل باشگاه در صورتی که هواداران بخواهند، نمی‌تواند برای تراکتوری‌ها خوشایند باشد. مالکی که در بدو ورود از ساختن یک باشگاه کهکشانی گفته بود؛ اکنون اقبال عمومی به خود را به شدت کاهش یافته می‌بیند. تصمیمات اخیر او شتاب زده و پرانتقاد هستند. این موضوع تا حدی پیش رفته است که حتی هواداران این تیم که به صبور بودن معروف بودند و شعار “عیبی یوخ” آن‌ها الگویی برای سایر هواداران بود، طی روز‌ها و هفته‌های گذشته صبرشان لبریز شده است و به شیوه‌های مختلف لب به اعتراض گشوده‌اند.

سنگ بزرگ، نشان از نزدن است

درباره سرمربی تراکتور هم باید موضوعی را مورد بررسی قرار بدهیم که این مسئله مصداق بارز ضرب المثل معروف” سنگ بزرگ، نشان از نزدن است” خواهد بود.   اظهارات علیرضا رحیمی، معاون ورزشی تراکتور درباره گزینه‌های سرمربیگری این تیم تبریزی نشان می‌دهد که نباید انتظار انتخاب یک سرمربی جدید را در باشگاه داشته باشیم. رحیمی از گزینه‌های جذاب، اما بعید نام برده است که قبل از هر شخص، خودش حضور آن‌ها را در تراکتور باور ندارد. این موضوع را می‌توانیم از صحبت‌های رحیمی نیز متوجه شویم. از تونی اولیویرا که مدت‌ها از عرصه مربیگری دور بوده است و به گفته معاون ورزشی تراکتور در مقطع کنونی نمی‌تواند از پرتغال خارج شود تا علی دایی و رسول خطیبی که هر یک بنا به دلایلی امکان حضورشان در تراکتور وجود ندارد.

یک پیش بینی نه چندان دشوار

البته دو هفته پیش مسعود شجاعی با حضور در کلاس مربیگری، مدرک درجه C را دریافت کرده است. در حالی که مدیران باشگاه تراکتور از تمایل نداشتن شجاعی برای ادامه همکاری خبر می‌دهند. اقدام اخیر سرمربی سرخپوشان تبریزی نشان می‌دهد که او برای ادامه کار در چنین شرایطی چندان هم بی میل نیست و همان گونه که گفته شد، تراکتوری‌ها سنگ بزرگی را در دست گرفتند که نشان از  نزدن آن‌ها دارد و پیش بینی نتیجه کار چندان دشوار نیست؛ احتمالا ادامه همکاری با مسعود شجاعی تا پایان فصل را شاهد خواهیم بود.