فرمانده کل سپاه گفت: امروز نیروی زمینی سپاه با به کارگیری تاکتیک‌های متنوع در برابر هر دشمنی با هر اندازه از استعداد، توانایی مقابله را دارد.

به گزارش خسروشاه نیوز به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۶، از نیروی زمینی سپاه به عنوان ضامن اطمینان‌بخش استقلال تمامیت ارضی و امنیت ملی ایران اسلامی نام برد و اظهار کرد: به تعبیر رهبری معظم انقلاب اسلامی نیروی زمینی ستون فقرات قدرت دفاعی ما است.

وی افزود: آنچه امروز در این رزمایش به نمایش درآمد و در شب نیز امتداد خواهد یافت ترکیبی از تمام عناصر اصلی قدرت رزمی نیروی زمینی سپاه از دفاع مستحکم، عملیات ضد هلی برن و استفاده از بالگردها و پهپادهای تهاجمی، مین‌های جهنده و قدرت آتش زرهی بود که ترکیب تمامی رسته‌های متنوعی که در اختیار نیروی زمینی سپاه است در این رزمایش علیه مواضع ثابت و متحرک دشمنان به کار گرفته شد.

سرلشکر سلامی با تاکید بر این که نیروی زمینی سپاه امروز تاکتیک‌های نوین را توسعه داده است گفت: امروز نیروی زمینی سپاه با به کارگیری تاکتیک‌های متنوع در برابر هر دشمنی با هر اندازه از استعداد، توانایی مقابله را دارد.

وی استفاده مؤثر از پهپادهای شناسایی تهاجمی رزمی را از نکات مهم رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۶ و اجرای جدید قدرت تهاجمی این نیرو توصیف و تصریح کرد: استفاده مؤثر از قدرت تهاجمی بالگرد و شلیک راکت و موشک از فواصل دور، استفاده از مین‌های جهنده و آتش دقیق هماهنگ شده توپخانه در کنار فرماندهی کنترل و مدیریت منتظم، پیشرفته و مجهز به آخرین دستاوردهای فرماندهی و کنترل ترکیب موزون و قدرت پیوسته تهاجمی در عملیاتی گسترده را خلق کرده است.