زندگی‌نامه حسن خسروشاهی، کارآفرین و خیّر ایرانی که سال‌هاست در کانادا زندگی می‌کند، به قلم عاطفه ملایری در قالب یک داستان 20 فصلی از سوی انتشارات ایجاز منتشر شد.

به گزارش خسروشاه نیوز، کتاب‌ «از تبریز تا غربت»، مروری بر زندگی کاری و فعالیت‌های اجتماعی حسن خسروشاهی (کارآفرین) است که به قلم عاطفه ملایری و از سوی انتشارات ایجاز در مرداد ماه ۱۳۹۸ به چاپ رسیده است.

خسروشاهی در کتاب خاطراتش تجربیات حاصلِ بیش از ۵۰ سال کار، فعالیت‌ها و سفرهایش را برای مخاطب بازگو می‌کند و در این تجربیات، سیرتحولات تاریخی زمانه‌اش و رویدادها را با استناد به مدارک نقل می‌کند.

راوی در این کتاب دغدغه‌اش شناخت و رفتار متعالی است که به طور قطع آن را نتیجه اندیشه والای انسانی می‌داند. ملایری نویسنده کتاب، مطالب این کتاب را در ۲۰ فصل و در قالب ادبیات داستانی که راوی‌اش حسن خسروشاهی‌ست، نوشته است.

خسروشاهی در بخشی از کتاب خاطراتش می‌گوید با وجود سفرهای زیادی که به اقصی نقاط جهان داشته است، اما بازهم ترجیح می‌دهد خاک کشورش، ایران را سرمه چشم کند و بر این باور است که جوانان همچون گل‌هایی هستند که باید در خاک ایران پرورش یابند.

در نهایت نقل می‌کند که «باید باورمان این باشد که ما در این سرزمین هزاران سال بوده‌ایم، هستیم و خواهیم ماند. مگر نه اینکه ما فقط یک خانه، یک وطن و یک ایران داریم؟ پس باید در پیشرفت، شکوفایی و عظمتش کوشا باشیم.
فصل آخر این کتاب به حوزه عکس اختصاص دارد و در آن تصاویر رنگی از حسن خسروشاهی به همراه خانواده آمده است.

  • نویسنده : سعید خسروشاهی