دو تیم تراکتور و استقلال در حالی فردا به مصاف هم خواهند رفت که حضور مظاهری دروازه بان فصل گذشته تراکتور در درون دروازه استقلال از نکات جالب توجه این دیدار محسوب می‌شود.

به گزارش خسروشاه نیوز،هفته یازدهم لیگ‌ برتر فوتبال ایران، جام خلیج فارس، فردا دوشنبه با انجام دو دیدار به پایان خواهد رسید که در حساس ترین بازی این هفته، دو تیم تراکتور و استقلال به مصاف هم خواهند رفت.

در جدول رده بندی، سرخ های تبریزی با ۱۶ امتیاز چهارم و آبی های پایتخت با ۱۹ امتیاز دوم هستند.

علی رغم اینکه در چند سال اخیر مصاف دو تیم تراکتور و استقلال، به لحاظ حواشی و حساسیت تحت تاثیر دیدار تراکتور و پرسپولیس قرار گرفته و جنجال های نبرد سرخ‌های تبریز و تهران به مراتب بیشتر از مصاف سرخابی های تبریز و تهران بوده، ولی به هر حال این دیدار نیز حساسیت های خاص خود را دارد.

حضور دو سرمربی جوان که چندین سال در مقابل هم بازی کرده اند، شرایط جدولی و انگیزه دو تیم برای رسیدن به صدر جدول و رقابت همیشگی ما بین تیم های تبریز و پایتخت را می‌توان از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار بر اهمیت این دیدار نام برد.

این دو تیم تاکنون و در قالب بازی های لیگ برتر فوتبال ایران، ۲۴ بار در مقابل هم قرار گرفته اند که ۹ برد سهم تراکتور، ۷ برد سهم استقلال و ۸ بازی نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

شجاعی با انجام یک بازی درخشان در دیدار هفته گذشته تراکتور مقابل ذوب آهن که منجر به کسب پیروزی ۲ بر ۱ تراکتوری ها شد، نشان داد که همچنان می‌تواند در میانه میدان آقایی کند و بی دلیل نیست که این بازیکن با تجربه همچنان اصرار دارد بعنوان بازیکن فعالیت داشته باشد و نه سرمربی.

در عین حال اما کسب نتایج قابل قبول توسط شجاعی و همچنین نمایش بازی هماهنگ از سوی تیم تحت هدایت او، منجر به حمایت قاطع مالک این تیم از سرمربی گری شجاعی شده است و به نظر می‌رسد اصرار زنوزی بر انکار شجاعی خواهد چربید و شجاعی همچنان بعنوان سرمربی-بازیکن تراکتور فعالیت خواهد کرد.

در نقطه مقابل محمود فکری قرار دارد که بعد از گذشت ۱۱ هفته از حضور در رأس کار فنی آبی های پایتخت و علی‌رغم کسب نتایج خوب، همچنان در بین پیشکسوتان و هوداران این تیم اختلاف نظر و انتقاداتی نسبت به تاکتیک استفاده شده توسط این سرمربی جوان وجود دارد و فکری تاکنون نتوانسته آنطور که باید همانند سرمربیان سابق این تیم در بین هواداران و پیشکسوتان استقلال، جایگاه خاصی پیدا کند.

به نظر می‌رسد آبی های پایتخت از پتانسیل لازم برای کسب برد در مقابل رقبای اصلی و سرسخت خود، برخوردار نیستند بطوریکه استقلال تاکنون در این فصل از مسابقات در مقابل تیم های فولاد، صنعت نفت و پرسپولیس که به نوعی می‌توان گفت سه محک جدی برای این تیم محسوب می‌شدند، موفق به کسب پیروزی نشده است و شاید در مقابل تراکتور که چهارمین محک جدی شاگردان فکری محسوب می‌شود نیز دچار مشکل شود.

بهترین خبر ممکن برای هواداران پر شور تراکتور، رهایی دژاگه و خانزاده از بند مصدومیت و حضور در تمرینات گروهی این تیم بود و چه بسا در صورت آمادگی لازم و صلاحدید شجاعی،  این دو بازیکن در ترکیب اصلی تی تی ها نیز قرار بگیرند.

تقابل رشید مظاهری و محمدرضا اخباری دروازه بانان دو تیم نیز می‌تواند یکی دیگر از نکات جالب این دیدار باشد. دروازه بان فصل گذشته تراکتور که مرزهای تعصب به پیراهن، پایبند بودن به قرارداد و احترام به هوادار را جابجا کرد و در یک اقدامی عجیب، جنجالی و البته غیر حرفه ای راهی پایتخت شد و اکنون به عنوان دروازه بان نخست آبی های تهران در مقابل هم تیمی های سابق خود قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، این دیدار از ساعت ۱۴:۳۰ فردا دوشنبه، با قضاوت بیژن حیدری در ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز برگزار خواهد شد که حسن ظهیری  و سید یعقوب حجتی بعنوان کمک داوران اول و دوم ، محمد رضا مدیر روستا داور چهارم، کوپال ناظمی و مرتضی منصوریان کمک داوران اضافی و حسن کامرانی‌ فر نیز ناظر داوری این بازی حساس خواهد بود.

  • منبع خبر : ایسنا