سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: خودروهای رسوبی بیش از یک ساله در پارکینگ‌های این استان ترخیص می‌شود.

به گزارش خسروشاه نیوز، احمد موقری در جلسه بررسی وسایل نقلیه رسوبی در استان ضمن تاکید بر لزوم ترخیص حداکثری وسایل نقلیه رسوبی، از تشکیل کارگروه ویژه ترخیص وسایل نقلیه رسوبی و اقدام عاجل در جهت ترخیص حداکثری این خودروها خبر داد.

وی اظهار داشت: شرایط پارکینگ‌هایی که خودروهای توقیفی در آنها متوقف شده‌اند توسط کارگروه مذکور بررسی خواهد شد و اگر از توقیف خودرویی بیش از یک سال سپری شده باشد، نسبت به ترخیص آن اقدام خواهد شد.

در این نشست مقرر شد برای پیشگیری از تعویض قطعات وسایل نقلیه توقیفی، باز کردن قطعات از روی آنها و جلوگیری از سوءاستفاده افراد و صاحبان وسایل نقلیه و تبانی برای بردن اجناس و کالاهای جاسازی شده، نسبت به جمع‌آوری و هدایت تمامی خودروهای توقیفی به پارکینگ ستاد مبارزه با مواد مخدر استان واقع در تبریز و تعهد سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و ستاد مبارزه با مواد مخدر مبنی بر انتقال خودرو از محل کلانتری‌ها در کمتر از ۲۴ ساعت، اقدام شود.

همچنین مقرر شد سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و ستاد مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی لیست دقیق وسایل نقلیه‌ای را که بیش از یک سال در پارکینگ‌های تحت اختیار آنها متوقف شده و تاکنون نسبت به آنها تعیین تکلیف نشده است، جهت بررسی علت عدم ترخیص آنها به قید تسریع ظرف یک هفته به کارگروه ویژه ترخیص وسایل نقلیه رسوبی اعلام شود.