رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار آذربایجان‌ شرقی گفت: در روزهای اخیر تعداد بستری ها و بیماران بدحال کرونایی افزایش نیافته و تعداد فوتی ها هم تک رقمی شده است.

به گزارش خسروشاه نیوز، سیمین خیاط زاده در یک گفت و گوی خبری با تاکید بر ضرورت تداوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توسط شهروندان، افزود: در روزهای اخیر تعداد بستری ها و بیماران بدحال کرونایی افزایش نیافته و تعداد فوتی ها هم تک رقمی شده است.

وی ادامه داد: مردم باید همچنان فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی را رعایت و مهمانی ها و شب نشینی ها و مراسم خود را محدود کنند تا این وضعیت شکننده کرونایی استان به وضعیت ثبات برسد.

او اضافه کرد: وضعیت زرد استان از نظر شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر پایدار بوده و موارد بدحال و بستری کرونایی در روزهای گذشته افزایش چندانی نداشته است.

خیاط زاده، ادامه محدودیت های تردد شبانه از ساعت ۲۱ شب تا چهار صبح و نیز مسافرت های بین شهری را نیز در پایداری وضعیت استان از نظر ابتلا به بیماری کویید ۱۹ را تاثیرگذار دانست.

وی هشدار داد که اگر محدودیت های کرونایی اعمال شده از سوی نهادهای مسوول و نیز دقت مردم در رعایت دستور العمل های بهداشتی ادامه نیابد، وضعیت آذربایجان شرقی از نظر شیوع کرونا می تواند به شرایط قبلی برگردد و نارنجی یا قرمز شود.