گزارشها از وقوع یک انفجار بزرگ در دریای خزر در شامگاه یکشنبه خبر می دهند.

به گزارش خسروشاه نیوز، به نقل از اسپوتنیک، در حالی که گزارشها از وقوع انفجاری بزرگ در دریای خزر در روز یکشنبه خبر می‌دهند، برخی گزارشهای اولیه دلیل وقوع این انفجار را به یک سکوی استخراج نفت ساحلی مرتبط دانستند.

اما ساعاتی بعد، شرکت نفت دولتی جمهوری آذربایجان (SOCAR) در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچ‌گونه حادثه‌ای مرتبط با این انفجار در سکوهای نفتی در داخل دریا ثبت نشده است.

این در حالی است که وزارت محیط زیست این کشور اعلام کرد که دلیل وقوع این انفجار در دست بررسی است و این گمان وجود دارد که فوران آتشفشان دلیل این انفجار بوده است.

شرکت نفت دولتی آذربایجان (SOCAR) ساعاتی بعد گزارش داد که طبق داده‌های اولیه، حادثه انفجار و آتش سوزی در سکوهای دریایی خزر در اثر یک فوران آتشفشان گلی دریایی رخ داده است.

در بیانیه شرکت نفت دولتی آذربایجان آمده است: «در سیستم عامل‌های دریایی و تاسیسات صنعتی تحت کنترل SOCAR هیچ تصادفی رخ نداده است، کار به روال معمول ادامه دارد. این گمانه وجود دارد که علت انفجار در دریا فوران آتشفشان دریایی در این منطقه باشد» .

پیش از این، یک منبع مطلع به این خبرگزاری اعلام نمود که سکوی استخراج و معدن در بخش آذربایجان دریای خزر در حال آتش سوزی است، این آتش سوزی پس از انفجار رخ داده است.