تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی در اعتراض به وضع معیشتی و عدم اجرای مصوبات قانونی در خصوص یکسان‌سازی حقوق‌ها در تبریز تجمع کردند.

به گزارش خسروشاه نیوزز، تعدادی از بازنشستگان، روز یکشنبه، مقابل محوطه فرمانداری تبریز گردهم آمدند و نسبت به شرایط معیشتی و عدم اجرای مصوبات قانونی در خصوص یکسان‌سازی حقوق‌ها اعتراض کردند.

تجمع‌کنندگان که تعدادشان به بیش از ۵۰۰ نفر می‌رسید با در دست داشتن پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی با مضامین: «افزایش با تورم، حق مسلم ماست»، «ما بازنشستگان تامین اجتماهی اجرای صحیح ماده ۸۹ و ۹۶ را از سازمان تامین اجتماعی خواستاریم»، «عدم تبعیض بین بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری و لشکری»، «اجرای کامل همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ماده ۹۶»، اعتراض خود را به مسوولان سازمان تامین اجتماعی اعلام کردند.

بهروز مهدوی فرماندار تبریز در بین بازنشستگان تامین اجتماعی حاضر شد و قول مساعد داد تا مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی را از مسوولان کشوری پیگیری کند. این تجمع که با شعارهای مطالباتی همراه بود پس از مدتی به پایان رسید.

در عین حال، مدیرکل امور مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی در واکنش به برگزاری تجمعات بازنشستگان این سازمان گفته است: به نسبت سال گذشته با توجه به سوابق و حق بیمه هر فرد، افزایش‌های قابل‌توجهی را لحاظ کرده‌ایم!

او این را هم اذعان کرده که گرچه میزان تورم بسیار بالا رفته و بر زندگی مستمری‌بگیران تاثیر زیادی گذاشته و باعث شده که ارزش این افزایش‌ها را مستمری‌بگیران ما حس نکنند!

اگرچه طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پس از بازنشستگان کشوری و لشکری، اجرایی و حتی فیش‌های حقوقی جدید نیز صادر شد اما ظاهراً این اصلاحات نتوانسته است رضایت بازنشستگان تحت پوشش این سازمان را جلب کند، حالا این طرح که با هدف رفع تبعیض‌ها اجرایی شده خود به محل اعتراض بازنشستگان تامین اجتماعی تبدیل شده است.

بازنشستگان تامین اجتماعی می‌گویند با همسان‌سازی حقوق‌ها پس از ۱۳ سال، دریافتی‌هایشان تغییر چندانی پیدا نکرده و این افزایش ناچیز هم منطبق با تورم و گرانی‌های اخیر نیست.

آنها معتقدند سازمان تامین اجتماعی باید بر اساس قانون بودجه سال ۹۹ همسان‌سازی حقوق افراد زیر پوشش این سازمان را کامل اجرایی کند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی از چند روز پیش همزمان با اجرای طرح همسان‌سازی حقوق‌ها در چندین شهر از جمله تبریز برگزار شد.

  • نویسنده : امیر خسروشاهی