رئیس شورای وحدت آذربایجان شرقی گفت: ما از اصلاح طلبانی که برای مقابله با رانت، مقابله با فساد، مقابله با تزریق ناامیدی به میدان آمده و از گفتمان عدالت حمایت می‌کنند، در قالب ستاد اصلاح طلبان طرفدار آیت الله رئیسی استقبال می‌کنیم.

به گزارش خسروشاه نیوز، حجت الاسلام حسین ایمانی در نشست خبری که به میزبانی تسنیم برگزار شد، با بیان این که ساماندهی نیروهای جوان انقلابی در پیشرانی گام دوم انقلاب از اولین روزهای شهادت سردار سلیمانی مطرح شده و تقویت شد، اظهار داشت: ضرورت وحدت نیروهای انقلاب بیش از پیش احساس شد ولی مشکل در مصداق بود.
وی با بیان اینکه برخی دوستان برنامه محور و گفتمان محور بودند اما این رویکرد هنوز بالنده نشده است، افزود: به همین علت تصمیم گرفتیم اجماع ما شخصیت محور باشد. برای آیت الله رئیسی تصمیم سختی بود که قوه قضائیه را بعد از ساماندهی نمودن امور رها کرده و به انتخابات روی آورند، ولی عافیت طلبی را رها کرده و برای رفع مشکلات مردم، حقیقتاً به میدان مین رفته و تجربه خود را به میان آورده‌اند.
رئیس شورای وحدت آذربایجان شرقی خاطرنشان ساخت: همبستگی شورای وحدت و شورای ائتلاف برای پیش برد و ساماندهی انتخابات آیت الله رئیسی اتفاق افتاد و ستادهای هماهنگی بدین منظور دایر شد که حدود ده هزار نفر از نیروهای ارزشی و انقلابی ساماندهی شدند.
حجت الاسلام ایمانی، با بیان اینکه تصمیم گرفتیم که در ریاست جمهوری از ستاد انتخاباتی سال ۹۶ استفاده کردیم که تشکیلات آماده‌ای دارد، اضافه کرد: شورای هماهنگی شهرستانها هم بر این پایه ساماندهی شدند.
وی با استقبال از تشکیل ستادهای مردمی برای حمایت از آیت الله رئیسی، ابراز داشت: ما از اصلاح طلبانی که برای مقابله با رانت، مقابله با فساد، مقابله با تزریق ناامیدی به میدان آمده و از گفتمان عدالت حمایت می‌کنند، در قالب ستاد اصلاح طلبان طرفدار آیت الله رئیسی استقبال می‌کنیم و بستر فعالیت آنها نیز فراهم است.
رئیس کمیته انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه به دنبال مذاکره عزتمندانه مطابق با مصالح ملی با دنیا هستیم، ابراز داشت: معتقدیم باید مذاکره از موضع عزت باشد و بر تقویت مقاومت در این حوزه تاکید داریم.
وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون، با نصف بعلاوه یک شرکت کنندگان در انتخابات، رئیس جمهور انتخاب خواهد شد، ادامه داد: اگر کسی رأی نمی‌دهد، این یعنی دیگران به جای ما تصمیم بگیرند لذا ما از همه آنهایی که گله مند بوده، از رکود، بیکاری و… گله مند هستند به میدان آمده و برنامه موفق در این راستا را انتخاب کنند.
حجت الاسلام ایمانی، عملکرد موفق قوه قضاییه را یادآور شد و گفت: قاضی و امکانات جدید به سیستم قضایی اضافه نشده، بلکه حتی تعدادی هم کاهش یافته اما امید احقاق حق ایجاد شده است.
وی در ادامه، در مورد لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای انتخابات شورای شهر هم توضیح داد و گفت: ما در این دوره کاندیداها را بر اساس تخصص، ارزیابی و بررسی می‌کنیم، مقبولیت، توانایی و تخصص، توان مدیریت، احتمال رأی آوری و… مورد توجه قرار گرفته است.
رئیس کمیته انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب آذربایجان شرقی، با بیان اینکه در شورای ائتلاف افراد حقیقی و حقوقی داریم، ابراز داشت: بر مبنای آرای اکثریت، ۳۴ نفر به مرحله نهایی بررسی کاندیداها رسیدند، از رأی نیاوردن عده‌ای متاسفیم اما این فرایند بر اساس قواعد دموکراسی بود و ممکن است تعدادی از کاندیداهای مورد نظر من یا سایرین رأی نیاورده باشند ولی با مردم سالاری، باید نتیجه را بپذیرم.
وی با اشاره به اینکه لیست شورای شهر تبریز تا دو سه روز قبل از آغاز تبلیغات انتخاباتی به ۱۳ نفر رسیده و نهایی خواهد شد، ادامه داد: همه لیست‌هایی که وجود دارد، دعوت می‌کنیم که این گفتمان را تقویت کنیم، که ممکن است چند نفر بر پایه گفتمان، افراد مشترک داشته باشیم لذا تلاش ما باید انتخاب افرادی توانمند در قالب گفتمات عدالت و کارآمدی باشد.
انتهای پیام/