نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو دلیل اصلی مشکلات توزیع سیمان و بازار سیاه ایجاد شده را سوء مدیریت دولت عنوان کرد و گفت: برای حل مشکل چاره‌ای نداریم جز اینکه چشم به دولت آینده بدوزیم!

به گزارش خسروشاه نیوز، محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: عمده مشکل سیمان مربوط به سیاستگذاری‌های دولت، برنامه‌ها و ایجاد اخلال در کارها به دلیل سوء مدیریت و باز نکردن برخی از مسیرها است!

وی افزود: سال ها است که فریاد می‌زنیم عملیات اجرایی نفلین سینیت سراب را هر چه زودتر شروع کنید؛ چرا که اگر این اتفاق بیافتد به قدری سیمان تولید خواهد شد که علاوه بر رفع نیاز داخل بخش قابل توجهی از محصول قابل صادرات خواهد بود.

فرهنگی در عین حال خاطرنشان کرد: اگر نفلین سینیت سراب اجرایی شود می توان مصرف‌های جدیدی برای سیمان مثل احداث جاده‌های سیمانی و نظایر آن که در کشورهای پیشرفته دنیا مرسوم است، تعریف کرد.

به نقل از فارس، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ادامه داد: این مسئله چندبار در کمیسیون صنایع مجلس مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفته است؛ مهندس نیکزاد به عنوان نائب رئیس مجلس هم جلساتی برای حل این مشکل ترتیب داده‌اند؛ اما با توجه به سستی و کندی عملکردی که در دولت وجود دارد اتفاق عملی خاصی در این ارتباط نمی‌افتد.

وی متذکر شد: گویی باید در این مورد هم چشم به دولت آینده بدوزیم تا اداره امور را به دست گیرد و سروسامانی هم به اوضاع آشفته سیمان بدهد!