استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید به لزوم بهره‌مندی بیشتر استان از بودجه ۱۴۰۰، گفت: نمایندگان مجلس برای افزایش بودجه آذربایجان‌شرقی تلاش کنند.

به گزارش خسروشاه نیوز، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای اداری استان با تاکید بر توجه نمایندگان مجلس به بهره‌مندی بیشتر استان از بودجه ۱۴۰۰، اظهار داشت: تقویت سهم بودجه‌ای استان، نقش مهمی در پیشبرد پروژه‌های عمرانی دارد.

وی با اشاره به اینکه هیچ مشکل امنیتی در استان وجود ندارد، افزود: همدلی و وحدت حاکم بر استان آذربایجان‌شرقی، مرهون همکاری و تعامل بسیار خوب مدیران دولتی و قضائی، نمایندگان و به خصوص راهنمایی‌های ارزنده نماینده ولی فقیه در استان است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به راه‌اندازی مجمع مشورتی استان با حضور نماینده ولی فقیه و تمامی مسئولان و نمایندگان سابق و فعلی استان، اظهار کرد: همه با هم برای توسعه و پیشرفت استان، هم پیمان شده‌ایم و بدون دخالت دادن نگرش‌های سیاسی، در مسیر تحقق این مهم تلاش می‌کنیم.

پورمحمدی اضافه کرد: بر این باور هستیم که تقویت همدلی و همراهی همه‌جانبه در استان، باعث انجام کارهای بزرگ و رفع بسیاری از مشکلات استان می‌شود.

وی ادامه داد: به رغم مشکلاتی همچون کرونا و تحریم‌های ظالمانه غرب بر علیه جمهوری اسلامی، برنامه‌های اقتصادی و فعالیت‌های عمرانی استان با قدرت بیشتر ادامه دارد.

استاندار آذربایجان‌شرقی در خصوص وضعیت شیوع بیماری کرونا گفت: در حال حاضر تمام شهرستان‌های استان در وضعیت زرد قرار دارند و امیدواریم با همراهی مردم به سمت وضعیت‌های سفید حرکت کنیم.

وی از مشارکت تمامی دستگاه‌های مسئول و همراهی مردم در اعمال محدودیت‌های هوشمند کرونایی گفت: افزایش حساسیت مردم نسبت به ویروس کرونا، تلاش شبانه‌روزی کادر درمان و همچنین همراهی سپاه و بسیج در اجرای طرح شهید سلیمانی از اصلی ترین عوامل کاهش آمار مبتلاهاست و امیدواریم از این پس نیز شاهد عادی‌انگاری شرایط نباشیم.

پورمحمدی ادامه داد: تا آخرین روز و ساعت خدمت خود، برای رفع مشکلات استان و توسعه پایدار تلاش می‌کنیم و با حرکت در محور و مسیر اعتدال، برنامه‌های خود را پیش می‌بریم.

وی در پایان گفت: تمامی مدیران موظف هستند که با تلاش بیشتر وظایف خود را در سال پایانی دولت انجام دهند و هیچ‌گونه کوتاهی و کم‌کاری را تحمل نخواهیم کرد.

  • نویسنده : امیر خسروشاهی