استاندار آذربایجان ‌شرقی از تصویب جذب فاینانس برای هفت طرح مهم استان در دولت خبر داد و از بانک‌های استان خواست تا برای جذب این اعتبارات همکاری بیشتری داشته باشند.

به گزارش خسروشاه نیوز، محمدرضا پورمحمدی در جلسه بررسی عملکرد نظام بانکی استان، گفت: آزادراه تبریز- بازرگان، تبریز- شبستر و راه‌آهن خاوران به تبریز از جمله این طرح‌ها است.

وی با بیان این‌که بر اساس گزارش‌های ارائه شده، انجام امور بانکی در استان رو به بهبود است، ادامه داد: در شرایط تحریم و به تبع آن به وجود آمدن مشکلات اقتصادی، کارآفرینان، تولیدکنندگان و بانک‌ها تحت تاثیر قرار گرفتند.

وی با بیان این‌که تمامی واحدهای تولیدی به خاطر شرایط تحریم نیاز به نقدینگی بیشتری دارند، گفت: از طرف دیگر واحدهای تولیدی به دلیل مشکلات اقتصادی که به‌خاطر تحریم‌ها به وجود آمده بدهی خود را نمی‌توانند پرداخت کنند، با این وجود تعامل خوبی بین بانک‌ها و تولیدکنندگان استان وجود دارد.

پورمحمدی با بیان این‌که در شرایط کرونایی، بانک‌ها عملکرد بسیار خوبی داشتند، اظهار کرد: کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا توسط بانک‌ها به خوبی حمایت شدند، ولی انتظار بیشتری از بانک‌های استان در جهت حمایت از واحدهای تولیدی داریم، اگر واحدهای تولیدی ورشکسته شوند بانک‌ها نیز متضرر خواهند شد.

وی با اشاره به این‌که مردم بیشترین اعتماد را به بانک‌ها دارند، افزود: بیشتر دارایی مردم در نزد بانک‌ها است که حفظ این اعتماد و سرمایه اجتماعی بسیار مهم است.

وی هم‌چنین بر تمرکز حساب‌های شرکت‌ها و موسسات تولیدی و صنایع و معادن در داخل استان تاکید کرد و گفت: باید مشوق‌هایی از سوی بانک‌ها برای این شرکت‌ها در نظر گرفته شود تا منابع آن‌ها به استان هدایت شود.