عضو هیأت رئیسه مجلس معتقد است عملکرد نیروی قدس به وزارت خارجه قدرت چانه زنی داد و این هنر دیپلماسی مردان میدان در نیروی قدس سپاه است.

به گزارش خسروشاه نیوز، روح اله متفکرآزاد با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه اظهارات اخیر برخی مسئولان مایه تعجب و تأسف بوده است، گفت: صوت منتشر شده از وزیر امور خارجه نشان داد که نیروی قدس سپاه و سردار شهید سلیمانی فهم عمیقی از دیپلماسی داشتند و متوجه بودند امنیت کالایی قابل مذاکره نیست.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه سهم نیروی قدس در معادلات منطقه ای و بین المللی چه در عرصه دیپلماسی و چه حفظ منافع و امنیت ملی بی نظیر بوده، عنوان کرد: اگر دست برتر نیروی قدس را نداشتیم شاهد هیچ اثری از آثار امنیت، آرامش و دیپلماسی فعال در منطقه نیز نبودیم.

وی در ادامه با بیان اینکه حلقه گمشده دیپلماسی کشور در عرصه منطقه ای با ورود نیروی قدس پیدا شد، اظهار کرد: نیروی قدس توانست دیپلماسی کشور را فعال کند که در نهایت ایران را در منطقه تبدیل به کشوری تعیین کننده، کرد.

متفکرآزاد همچنین تصریح کرد: نیروی قدس دست دستگاه دیپلماسی را پر، اقتدار کشور را حفظ و آرامش و ثبات را به ارمغان آورد که باعث شد استراتژی جمهوری اسلامی ایران در عمق منطقه نفوذ پیدا کرده و دستگاه دیپلماسی تقویت شود.

وی افزود: نیروی قدس توانست به وزارت امور خارجه توان چانه زنی داده و آنها را تعیین کننده قواعد بازی کند و این هنر دیپلماسی مردان میدان نیروی قدس جمهوری اسلامی است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: فهم حکمرانی ایجاب می کند تا کشور را یکپارچه دیده و از اظهارنظرهایی که نمود دوگانگی در حاکمیت را به بیرون مخابره کرده و دشمن را به نفوذ در جمهوری اسلامی امیدوار می کند، پرهیز شود.