رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۷۰ هزار نفر جمعیت سالمند بالای ۸۰ سال در استان داریم که از دورترین روستاها تا کنج خانه‌ها این افراد را واکسینه خواهیم کرد.

به گزارش خسروشاه نیوز، محمدحسین صومی در مراسم واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال، با بیان این‌که آذربایجان‌شرقی با جمعیت چهار میلیون نفری خود، یکی از چهار استان‌ سالمند کشور است، اظهار کرد: خوشحال هستیم که در چهاردمین روز ماه مبارک رمضان توفیق داریم گام بزرگی در جهت مصون‌سازی گروه دوم هدف را در بیمارستان خیریه کودکان مردانی آذر برمی‌داریم.

وی ادامه داد: امروز در این مکان مقدس، جمع ۱۴ نفری که جهت آغاز واکسیناسیون دعوت شده اند، عصاره تلاش و تجارب و موفقیت و خیرخواهی مردم آذربایجان‌شرقی هستند، ایشان کودکان خوب دهه دوم قرن ۱۴ و تاثیرگذاران نام‌آور شش دهه گذشته هستند، از خیر بزرگ مردانی آذر که بیمارستانی ۷۰۰ نفری کودکان را برای کشور ساخته‌اند تا والدین شهدای عزیز و خیران عزیز و استاد گلابی چهره ماندگار شیمی که در این مکان حضور دارند، قدردانی می‌کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۷۰ هزار نفر جمعیت سالمند بالای ۸۰ سال در استان داریم که امروز ۱۴ نفر از این جمعیت به عنوان نماینده‌ی گروه دوم واکسینه می‌شوند و روزهای ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت ماه تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت تا دین خود را به ۷۰ هزار نفر ادا کنیم و از دورترین روستاها تا کنج خانه‌ها این افراد را واکسینه خواهیم کرد.

صومی افزود: خود را موظف به تامین سلامت انسان‌های بزرگ می‌دانیم، خوشحال هستیم این بزرگان که بیش از هشت دهه در مقابل حوادث و بیماری‌ها و در ۱۴ ماه گذشته نیز در مقابل این بیماری مصون مانده‌اند، امروز نیز با واکسیناسینون مصون می‌مانند.

وی ادامه داد: از افرادی که در تولید تهیه و انتقال و تزریق واکسن نقش‌آفرین هستند، قدردانی می‌کنیم که خوبانی از ملت را به آرامش رساندند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: اکثریت گروه یک را تا این لحظه واکسینه کرده‌ایم و فردی از این گروه نبوده که به دنبال فراخوان مراجعه کند و واکسینه نشود، تنها تعداد معدودی باقی مانده که مراجعه نکرده‌اند.