انفجار بامداد امروز در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای دیمونا در فلسطین اشغالی با واکنش مقامات صهیونیست و دستپاچگی آنها و اذعان به ناتوانی در رهگیری موشک‌ها مواجه شده است.

به گزارش خسروشاه نیوز و به نقل از مهر، امداد امروز، منابع محلی در فلسطین اشغالی از به صدا درآمدن آژیرهای هشدار حمله موشکی در اطراف تأسیسات هسته‌ای دیمونا خبر دادند.

پس از شنیده شدن صدای آژیرهای خطر، منابع صهیونیستی گزارش‌هایی درباره شلیک یک موشک از خاک سوریه به سمت جنوب فلسطین اشغالی منتشر کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی، لحظاتی بعد، ضمن تأیید گزارش‌های منتشر شده، در بیانیه‌ای اعلام کرد: به دنبال گزارش فعال‌شدن هشدار، یک فروند موشک هوا به زمین از خاک سوریه به داخل اسرائیل شلیک شد که در منطقه نقب سقوط کرد. در پاسخ به آن، چند دقیقه پیش، ارتش اسرائیل سکوی پرتاب موشک زمین به هوا را در منطقه سوریه مورد حمله قرار داد.

پس از این حمله، ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تحقیقاتی را درباره رهگیری موشک سوری که به جنوب فلسطین اشغالی اصابت کرده است، آغاز می‌کند.

در این بیانیه آمده بود: تاکنون مشخص نشده است که عملیات رهگیری با موفقیت اجرا شده است یا خیر و جزئیات در حال بررسی است.

رژیم صهیونیستی در حالی به طور رسمی به ناکامی خود در رهگیری موشک شلیک شده از خاک سوریه اذعان می‌کند که این رژیم ادعا می‌کند از جدیدترین و پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاعی ساخت آمریکا موسوم به گنبد آهنین برخوردار استاین حادثه با واکنش‌های داخلی مقامات رژیم صهیونیستی مواجه شد. آویگدور لیبرمن وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی امروز در توئیتی به انفجار بامدادی در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای دیمونا در جنوب فلسطین اشغالی واکنش نشان داد.

وی گفت: شرایطی که در آن موشکی با کلاهک ۲۰۰ کیلوگرمی به سوی اسرائیل شلیک می‌شود، می‌توانست به شکل دیگری رقم بخورد.

لیبرمن در ادامه افزود: نتانیاهو می‌خوابد تا تنها برای انجام امور شخصی خود آماده شود.

پس از وی، «آویخای ادرعی» سخنگوی عربی ارتش رژیم صهیونیستی به انفجار در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای دیمونا واکنش نشان داد و به ناکامی پدافند هوایی تل آویو در رهگیری موشک شلیک شده از خاک سوریه اذعان کرد.

وی در توئیتی نوشت: تحقیقات اولیه در خصوص حادثه شلیک موشک زمین به هوا از سوریه به سوی اسرائیل بیانگر این است که رهگیری موشک صورت نگرفته است.

در همین حال شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده است: موشکی که از سوی سوریه شلیک شده در آسمان منفجر شده و ترکش‌های آن در نقب پخش شده است.

شبکه «العربیه» نیز به نقل از خبرنگار خود گزارش داد که ارتش اسرائیل دو بار در رهگیری موشک ناموفق عمل کرده است.

رژیم صهیونیستی در حالی به طور رسمی به ناکامی خود در رهگیری موشک شلیک شده از خاک سوریه اذعان می‌کند که این رژیم ادعا می‌کند از جدیدترین و پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاعی ساخت آمریکا موسوم به گنبد آهنین برخوردار است. شکست‌ها و ناکامی‌های رژیم صهیونیستی تنها به ناکامی‌های میدانی و امنیتی در رهگیری موشک محدود نمی‌شود بلکه این رژیم در عرصه سیاست داخلی هم نیز شکست خورده است.

ناکامی سیاسی این رژیم در داخل به موضوع انتخابات اخیر آن – و اینکه نتانیاهو به عنوان نخست وزیر برکنار شود یا ادامه دهد – مربوط می‌شود. این شکست پرده از حجم بحران در سیاست داخلی این رژیم برمی‌دارد؛ این انتخابات چهارمین انتخاباتی که در راستاس کشمکش بین نیروهای جناح راست رژیم و دیگر نیروهای جناح چپ و چپ میانه است که سال‌ها در صحنه سیاست این رژیم در انزوا بودند.

در این انتخابات گروه‌های حاضر در صحنه انتخابات هم وضعیتی بهتر از شخص نتانیاهو – که با مشکلات فراوان ناشی از فساد دست و پنجه نرم می‌کند – ندارند. این گروه‌ها هیچ نقطه اشتراکی جز مخالفت با نتانیاهو – که از تشکیل کابینه واحد درمانده است – ندارند.

 

  • منبع خبر : مهر