رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۴ هزار و ۳۴۵ نفر بیمار مثبت کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان از ابتدای شیوع این ویروس تا به امروز جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خسروشاه نیوز، دکتر محمدحسین صومی افزود: یک هزار و ۶۰۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و این رقم نسبت به بیشترین بستری‌ها که در پیک سوم در آبان ماه سال گذشته تجربه کردیم ۸ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۶ بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری شدند که بیشترین رقم در میزان بستری‌های روزانه در سال جاری است.

دکتر صومی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ نفر بر اثر بیماری کرونا در استان جان خود را از دست دادند و ۳۰۴ بیمار بستری هم در بخش‌های ویژه به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند که هر لحظه ممکن است دچار مشکل شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه ۵ درصد بستری‌های کرونایی در استان فوت کرده اند ادامه داد: پیش بینی می‌شود شیب صعودی بیماری در ۲ هفته اول اردیبهشت ادامه داشته باشد و امیدواریم با افزایش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص رعایت فاصله اجتماعی وضعیت بهتر شود.

صومی اضافه کرد: ۸ هزار تخت فعال در استان وجود دارد و در شرایط خاص ۴ هزار تخت رامی‌توان به بیماران کرونایی اختصاص داد.

وی اظهار کرد: بیماران کرونایی به شدت نیازمند دستگاه اکسیژن هستند که از این ۴ هزار تخت فقط ۲ هزار و ۵۰۰ تخت جوابگوی نیازمندان به اکسیژن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص میزان واکسیناسیون گروه اول نیز گفت: تا به امروز ۴۱ هزار و ۵۳۶ نفر در استان واکسن کرونا دریافت کرده اند.