سخنگوی وزارت بهداشت، تازه‌ترین آمار کرونا را اعلام کرد و گفت: در شبانه‌روز گذشته ۳۱۹ بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند.

به گزارش خسروشاه نیوز، سیما سادات لاری ظهر امروز در ارتباط با وضعیت ابتلای کرونا در کشور اظهار کرد: از دیروز تا امروز بیست و هشتم فروردین ۱۴۰۰ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۳۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی و بستری شدند.

وی با بیان این‌که مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار ۴۴۵ نفر رسید، افزود: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۱۹ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۶۶ هزار و ۳۲۷ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به این‌که خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۷۷۲ هزار و ۶۸۸ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند، گفت: ۴ هزار و ۶۹۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تاکنون ۱۴ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۷۸۲ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

وی درباره مجموع واکسن‌های تزریق شده نیز عنوان کرد: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل‌ها ۴۹۸ هزار و ۴۸۷ دوز واکسن تزریق شده است که از این تعداد ۳۷۶ هزار و ۶۸۴ واکسن در دوز اول و ۱۲۱ هزارو ۸۰۳ واکسن در دوز دوم تزریق شده است.