رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: شدت درگیری کرونای انگلیسی در استان بالاست بطوریکه هفته گذشته ۴۷ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش خسروشاه نیوز، محمدحسین صومی در سی و پنجمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، با بیان اینکه از اوایل دی ماه تا پایان اسفند ماه سال گذشته با روند کاهشی کرونا در استان مواجه بودیم، اظهار داشت: با وجود اینکه کرونای جهش‌یافته انگلیسی از بهمن ماه وارد استان شده بود ولی توانسته بودیم از طریق مدیریت محلی بیماری را کنترل کنیم.

وی با اشاره به اینکه در ۳۰ اسفند ماه سال گذشته ۳۷۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری بودند، افزود: به دلیل ازدحام‌های چند هفته اخیر، در حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ نفر بستری در بیمارستان‌ها داریم و ۱۱ شهرستان استان در وضعیت قرمز هستند.

صومی خاطرنشان کرد: شدت درگیری کرونای انگلیسی بالاست و افراد مراجعه‌کننده به بیمارستان‌ها وضعیت مناسبی ندارند؛ به طوری که هفته گذشته ۴۷ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.

صومی با اشاره به اینکه در طول هفته گذشته ۵ هزار و ۱۰۰ نفر بیمار کرونایی در استان شناسایی شده، ادامه داد: آذربایجان‌شرقی جز ۱۲ استانی است که نگرانی نسبت به افزایش بیشتر بیماری در آینده وجود دارد و باید تمهیدات لازم برای کنترل آن اندیشیده شود.

وی اضافه کرد: در موج سوم کرونا، بیماری در روستاهای استان بیماری شیوع پیدا نکرده بود ولی با توجه به افزایش ترددها هم‌اکنون روستاهای استان نیز درگیر شده‌اند.

فرماندار، شهردار و دادستان تبریز، جانشین نیروی انتظامی استان، معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، رئیس اتاق اصناف و مدیرکل تبلیغات اسلامی استان نیز به بیان گزارش‌های مربوط به اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا پرداختند.