مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌شرقی با اشاره به تلاش دشمنان برای خدشه‌دار نمودن امنیت ایران، گفت: توطئه‌های دشمنان برای ناامن‌سازی ایران نقش بر آب شد.

گزارش خسروشاه نیوز، قدرت دیالمه صبح امروز در آئین تجلیل از سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: برای پرسنل وزارت اطلاعات مایه افتخار و سربلندی است که امام راحل و معمار عظیم‌الشان انقلاب اسلامی مدال پر افتخار سرباز گمنام به مجموعه وزارت را اعطا نموده‌اند و مقام معظم رهبری نیز در این ارتباط فرموده‌اند که این مدال باعث افتخار شما عزیزان است.

وی ادامه داد: امروز امنیت موجود جامعه مایه افتخار مردم و مایه شکست دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. در یک سال گذشته ایادی استکبار با محوریت سرویس‌های اطلاعاتی تمام توان خود را در قالب مثلث شوم صهیونیست‌ها، آمریکا، غرب و عربستان تلاش کردند تا ناامنی در جامعه اسلامی را عملی کنند و در این راستا با استفاده از ظرفیت تمامی گروهک‌های معاند و معارض جهت خدشه دار نمودن امنیت ایران اسلامی تلاش نمودند اما با مجاهدت و فداکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان و نیز همراهی و تلاش شورای تأمین استان و اعضای جامعه اطلاعاتی و هوشیاری آحاد مردم فهیم استان تمام این توطئه‌ها نقش بر آب شد.

مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان‌شرقی افزود: امروز دشمنان این مرز و بوم به شدت از شکست نقشه‌های شوم خود عصبانی و خشمگین هستند و مایه افتخار است که در سایه تلاش شبانه‌روزی و دلسوزی و اندیشه‌های خالص و پاک سربازان گمنام امام زمان و با الطاف الهی و عنایات حضرت ولی‌عصر عجل‌الله این امنیت و آرامش را تقدیم مردم می‌کنیم و این افتخار و سربلندی برای ما است.

وی گفت: بهترین پاداش برای ما ابتدا حفظ آرامش و تأمین امنیت جامعه خصوصاً آرامش روانی آحاد مردم و رضایت پروردگار متعال است و ما به فرموده رهبر فرزانه انقلاب فقط و فقط در جهت الهی قدم برداشته و رضایت حضرت بقیه‌الله الاعظم و رهبر معظم انقلاب نیز در همین مسیر است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند همواره شما سربازان گمنام را دعا می‌کنم، شما سربازان گمنام به معنای واقعی کلمه مصداق مؤمن هستید. بالاتر از این پاداش و سربلندی و افتخاری برای یک سرباز متصور نیست و این برای ما کافی است که به طور مدام مقام معظم رهبری برای ما سربازان گمنام دعا فرمایند و همین انگیزه سبب شده که پرسنل خدوم وزارت اطلاعات در خدمت به خلق خدا سر از پا نمی‌شناسند.

مدیرکل اطلاعات استان در ادامه برخی اقدامات و فعالیت‌های اداره کل اطلاعات استان در طول سال گذشته را اشاره و اظهار داشت: وسایل ضد امنیتی سرویس‌های اطلاعاتی حریف اقدامات و تلاش‌های پیچیده و گسترده‌ای در حوزه جاسوسی در دستور کار داشته و دارند و اداره کل اطلاعات استان در قالب موارد و پرونده‌های مختلف این اقدامات را رصد و خنثی نموده و مورد برخورد قرار داده است.

دیالمه ابراز داشت: مجموعه تلاش‌ها و اقدامات گروهک‌های ضد انقلاب برای همگرایی و اتحاد و ضربه زدن به نظام اسلامی و خدشه‌دار کردن امنیت جمهوری اسلامی بوده که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان در مجموعه اداری کل استان نقش بر آب شده و به شکر خدا علی رغم تحرکات گسترده و تلاش موذیانه موفق به بحران آفرینی در استان آذربایجان شرقی نشده‌اند.

وی گفت: در حوزه مدیریت و اقدامات جنگ نرم، رصد و شناسایی و توجیه و ارشاد در سایت‌ها و گروه‌ها در فضای مجازی از مأموریت‌های اصلی اداره کل بوده و در راستای نوسازی عملیات روانی تخریبی دشمن اقدامات مستمر و تأثیرگذاری در طول سال گذشته انجام یافته است.

دیالمه ادامه داد: استفاده از ظرفیت شخصیت‌های حقوقی و حقیقی در رفع مشکلات حوزه هنر و نیز رصد حوزه‌های نشر کتاب موسیقی هنر و … همواره از تلاش‌های این مجموعه بوده است، در حوزه اقتصادی اداره کل اطلاعات استان با تمام ظرفیت وارد صحنه شده و با رویکرد مدیریت نرم فضای اقتصادی اقدامات بسیار گسترده و تأثیرگذاری را انجام داده است.

وی گفت: این تلاش‌ها عمدتاً در فاز شناسایی موانع تولید و رفع مشکلات حوزه‌های مختلف اقتصادی با برگزاری کمیته‌های اقدام خصوصاً در نیمه دوم سال ۹۹ با برگزاری بیش از ۵۸ کمیته جداگانه در حوزه‌های مختلف و پیگیری سالم‌سازی محیط‌های اداری با برگزاری کمیته‌های پایش دنبال شده است.

وی افزود: اهمیت این اقدامات در حوزه پایه شامل مواردی نظیر مدیریت توزیع نهاده‌های دامی در استان پایش جلوگیری از انحراف مدیریت مصرف مواد اولیه در حوزه پتروشیمی و فولاد، زمین خواری و جلوگیری از تضییع اراضی ملی شناسایی و کشف هزاران معاینه غیرمجاز کشف و جلوگیری از سرقت گاز و … است.

وی ادامه داد: شایسته است از حمایت‌ها و تدابیر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، تعامل و همراهی استاندار، همکاری و همراهی ریاست دادگستری استان، دادستان و همچنین همدلی و همکاری و انسجام اعضای شورای تأمین و جامعه اطلاعاتی استان تشکر و قدردانی کنم. امیدواریم این همدلی و انسجام در سال ۱۴۰۰ گسترده‌تر و بیش از پیش جلوه‌گر شود.