سخنگوی ستاد کرونای استان آذربایجان شرقی گفت: به منظور مدیریت روند افزایشی کرونا در روز ۱۳ فروردین هر گونه تجمع و اتراق در فضاهای سبز شهرهای استان ممنوع است.

به گزارش خسروشاه نیوز، علیار راستگو روز در گفتگویی اظهار کرد: تعداد بسترهایی کرونایی در بیمارستان های استان از ۳۷۷ نفر در پایان اسفند سال گذشته به ۵۱۸ نفر در روز جاری رسیده است.

وی افزایش مسافرت ها و دید و بازدیدهای نوروزی را از علل افزایش روند ابتلا به کرونا عنوان و خاطرنشان کرد: بر این اساس منع تردد شبانه خودروها از ساعت ۲۲ تا ۳ صبح اعمال می شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم از افزایش ۲۵ درصدی ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان های آذربایجان شرقی خبر داد .

عباسعلی درستی اعلام کرد: شهرستان ها میانه، شبستر، جلفا و عجب شیر در وضعیت نارنجی کرونایی هستند و رنگ کرونایی سراب قرمز است .

رییس پلیس راه استان آذربایجان شرقی هم از افزایش ۷۰ درصدی سفرهای جاده ای در محورهای ارتباطی استان از ۲۶ اسفند تا ۱۰ فروردین خبرداد.

رضا کریمی نژاد با اشاره به وقوع ۷۳۳ فقره تصادف در این مدت گفت: تعداد فوتی های حوادث رانندگی ۳۳ درصد و جرحی ۸۰ درصد افزایش نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: خودروهای غیربومی ۲۴ ساعت فرصت خروج از شهرهای قرمز و نارنجی استان از نظر وضعیت کرونا را دارند وگرنه اعمال قانون خواهند شد.