استاندار آذربایجان‌ شرقی گفت: وضعیت بیماری کرونا در استان در عین حال که روند افزایشی مختصری داشته، ولی در یک ماه گذشته تقریبا ثابت بوده و این افزایش جزیی در تعداد مبتلایان به شلوغی‌های آخر سال و ایام تعطیلات بر می‌گردد.

به گزارش خسروشاه نیوز، محمدرضا پورمحمدی طی گفت و گویی اظهار کرد: به طور قطع تا زمانی که واکسیناسیون به طور جامع انجام گیرد، به جز همکاری و همراهی مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی راه حل دیگری برای کنترل شیوع کرونا وجود ندارد، از این رو از مردم تقاضا داریم همچون گذشته با جدیت و توجه بیشتر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود: احتمال اینکه دورهمی ها و مسافرت ها روند ابتلا به بیماری را افزایش دهد، بسیار بالاست و از مردم درخواست می کنیم همراهی بیشتری در رعایت شیوه نامه های بهداشتی داشته باشند.

او با اشاره به انجام واکسیناسیون همزمان با سراسر کشور در آذربایجان شرقی گفت: تاکنون کارکنان بهداشت و درمان، جانبازان، ساکنان خانه های سالمندان و آرامستان های آذربایجان شرقی در برابر کرونا واکسینه شده اند و از دیروز نیز واکسیناسیون پاکبانان شهرداری تبریز آغاز شده است.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: سفرهای نوروزی به استان طبق گزارش پلیس راهور نسبت به سال گذشته که ابتدای شیوع بیماری بود و محدودیت های جدی اعمال شده بود، ۳۵ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: برای سفرهای هایی که توسط آژانس های مسافرتی انجام می شود، با شرط اطمینان از اینکه افراد ناقل بیماری نباشند، مجوز صادر شده و همچنین در سفر با هواپیما، اتوبوس و قطار نیز افزایشی داشتیم.

پورمحمدی با اشاره به اینکه تعداد بستری های کرونا  در استان به ۳۸۰ نفر کاهش یافته بود، گفت: با توجه به اینکه ضریب انتشار بیماری و تعداد بستری ها در بیمارستان ها به ۴۶۰ نفر افزایش یافته است، بایستی بیش از پیش مراقب بود.

تاکنون بیش از هشت هزار نفر در آذربایجان شرقی در مقابل بیماری کووید ۱۹ واکسینه شده اند.