مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: تا پایان سال ۱۴۰۱ تمام جوانانی که وارد نیرو‌های مسلح می‌شوند تحت آموزش و مهارت‌های لازم برای ایجاد کسب و کار و یادگیری حرفه در بخش‌های مختلف قرار می‌گیرند.

به گزارش خسروشاه نیوز، سردار موسی کمالی مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: رویکرد جدیدی در حوزه سربازی اتفاق افتاده است که همان توانمندسازی و مهارت آموزی سربازان وظیفه است.

وی افزود: بنا داریم تا پایان سال ۱۴۰۱ تمام جوانانی که وارد نیرو‌های مسلح می‌شوند تحت آموزش و مهارت‌های لازم برای ایجاد کسب و کار و یادگیری حرفه در بخش‌های مختلف از جمله حوزه کشاورزی قرار گیرند.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: بر این اساس تمام سرباز‌ها در طی دوره سربازی مهارت‌های مختلفی برای ایجاد کسب بعد از پایان دوره سربازی می‌بینند و این آموزش‌ها بر اساس علایق و وضعیت بومی افراد انجام می‌شود.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: از جوانانی که فارغ التحصیل کشاورزی هستند نیز برای آموزش سربازان استفاده می‌شود؛ همچنین امکانات و اراضی نیروی مسلح در اختیار این سربازان قرار می‌گیرد تا در اوقات فراغت بتوانند تجربه لازم را به دست بیاورند و تولید داشته باشند.

وی تصریح کرد: سربازان بعد از خدمت سربازی نیز به مدت ۸ سال توسط نیرو‌های مسطح یاری می‌شوند تا بتوانند کسب و کار لازم را برای خود ایجاد کنند؛ این کمک‌ها شامل حمایت، هدایت، تسهیل گری و تسهیلات مالی بر اساس تفاهم با بانک‌های عامل است.