استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: مرغداری‌ها موظف به کشتار مرغ‌های خود هستند و نباید در برابر قانون سرپیچی کرده و از آن سر باز زنند.

به گزارش خسروشاه نیوز، محمدرضا پورمحمدی روز سه‌شنبه در بازدید از یکی از واحدهای مرغداری تبریز با تاکید بر اهتمام جدی مدیریت استان برای تنظیم بازار گوشت مرغ، گفت: مرغداری‌ها موظف به کشتار مرغ‌های خود هستند و نباید در برابر قانون سرپیچی کرده و از آن سر باز زنند.

وی با اشاره به کمبود گوشت مرغ گرم در سطح این شهر و آذربایجان‌شرقی، افزود: با همت و پیگیری سازمان صمت و نیز مرغداران استان تلاش می‌شود کمبود این قلم از نیازهای عمومی مردم به زودی رفع شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی دلیل اصلی کمبود و گرانی گوشت مرغ در استان را یکسان نبودن قیمت این فرآورده گوشتی در شهرها و استان های مختلف کشور بیان کرد و اظهار داشت: بر همین اساس تولیدات گوشت مرغ بسیاری از شهرها به تهران ارسال شد که همین امر موجب گرانی و البته کمبود شد.

پورمحمدی با اشاره به توزیع نهاده های دامی به مرغداران آذربایجان‌شرقی، یادآور شد: با مرغدارانی که این نهاده‌ها و جوجه‌های خود را در موعد مقرر از سوی دولت دریافت کرده‌اند اما اقدام به کشتار مرغ‌های خود نمی‌کنند، به شدت برخورد شده و در ماه‌ها و هفته‌های آینده نهاده‌های دامی آنها به طور حتم کاهش خواهد یافت.

وی ابراز امیدواری کرد طی روزهای آینده بازار گوشت مرغ و کمبود این ماده غذایی در آذربایجان‌شرقی به روند عادی خود باز گردد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی نیز در این بازدید با بیان اینکه در حال حاضر سه میلیون و ۱۰۰ قطعه جوجه در مرغداری های استان وجود دارد، گفت: با تلاش های انجام شده و همکاری مرغداری ها و کشتارگاه ها به زودی کمبود گوشت مرغ گرم در سطح استان و به ویژه کلانشهر تبریز مرتفع می شود.

حبیب امین‌زاده از توزیع ۱۰۰ تن گوشت مرغ منجمد طی روزهای گذشته در آذربایجان‌شرقی خبر داد و افزود: طی روزهای آینده ۵۰۰ تن سهمیه دیگر نیز گوشت مرغ منجمد به استان اختصاص می یابد و با توزیع آن تا حد زیادی کمبود این ماده غذایی جبران می‌شود.

وی اعلام کرد: هر گونه قطعه بندی گوشت مرغ در کشتارگاه های طیور آذربایجان‌شرقی ممنوع است.

امین‌زاده ادامه داد: طی تعطیلات نوروزی جاری تعداد ۱۵ مرکز در شهر تبریز اقدام به توزیع گوشت مرغ می‌کنند.